Wpis z mikrobloga

@Arytmetyk: Znajdź poprzednie inwestycje dewelopera i poczytaj o nich opinie. Możesz też dołączyć do grupy na fb mieszkańców osiedle które zbudował deweloper, czasami ciężko się dostać bo dokładnie sprawdzają, a czasami się da. Poczytasz co tam ludzie pisali. Proins Centralna czy Przewóz?
@Arytmetyk kupiłem od Proinsu na Małej Górze, przy odbiorze mieszkania ze specjalistyczną firmą nie było większych fakapów, usterki typu ponadnormatywnie krzywy fragment sciany czy okna do regulacji, nic poważniejszego typu przewiewy czy wilgoć, na Przewozie mieli przeboje ze źle osadzonymi oknami ale w końcu im wymienil po dluzszych bataliach, ogólnie taki przeciętny deweloper, szału nie ma, raczej tańsze materiały, ale nie słyszałem o jakichś większych fuszerkach oprócz tych okien, no u nas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arytmetyk: ja kupiłem od nich mieszkanie na centralnej, ale blok jeszcze w budowie. Przed starałem się robić rozeznanie i jest jak Bazoski mówi, deweloper przeciętny, nie idealny ale też nie tragedia. Ostatnio robiłem dosyć dużo zmian lokatorskich i ja byłem zadowolony z jakości kontaktu z nimi, chociaż projektantka narzekała :D Jeśli chodzi o materiały to idą raczej w standard rynkowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francoisinho : dla większego mieszkania wyszło coś koło 7k za metr. Obecnie mniejsze mieszkania tam są chyba przy cenie startowej 10k za metr co nadal wydaje mi się dosyć dużo jak na ich standard, no ale z tego co widziałem ponad 1/3 im zeszła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francoisinho zszedłem 7% (sorki że nie posługuje się dokładnymi kwotami, ale rabat na mieszkanie rozłożyli też na miejsce parkingowe i komórkę przez co bym sobie to musiał dokładniej sprawdzić w wyliczeniach a teraz nie mam dostępu), ale to było jeszcze zanim było aż tak duże tąpnięcie na rynku deweloperskim. Myślę że procentowo teraz można dużo więcej ugrać, szczególnie że cena ofertowa pozostałych mieszkań jest sporo wyższa
@Arytmetyk na plus bardzo dobre okna / dzwi. Na minus wykończenie korytarzy i terenu na #!$%@? i brzydko. Naprawy gwarancyjne maksymalnie odwlekane i też na #!$%@?. Ale porównując do np murapolu to to jednak duzo wyższa jakość.
@bazoski pozdrawiam sąsiada
Sorry za odkop, ale fajnie ze ktoś tu coś pisał na ten temat. Również rozważam zakup od tego dewa na Centralnej
@Arytmetyk kupiłeś finalnie mieszkanie od Proins?
@BjornTurslikov w jaki sposób przeprowadzić najlepiej negocjacje ceny? U mnie też informacje od pani M ze juz ma 5 osób na tę rezerwację, może to ich stała praktyka. Mógłbyś podzielić się informacjami odnośnie tego dewelopera które znalazłeś? Może być na priv jak wolisz