Wpis z mikrobloga

Nigdy więcej nie kupie karty graficznej od amd. Mam MSI RX 5700 XT i cały czas wypierdziela mi sterowniki a najczęściej podczas korzystania z komputera gdy nie jest obciążona, ale podczas gry też jej się to zdarza bardzo często.
Mam tę kartę od dwóch lat i już tyle próbowałem robić formata, na nowo instalować sterowniki, czytałem 1000 postów jak to naprawić, ale po prostu nie da się XDD
Jedynie co mogłem zrobić to zwrócić ją po tygodniu ale wtedy już karty graficzne zaczęły rosnąć w górę i pewnie nie daliby mi nowej karty tylko zwrócili hajs. Czas zrobić lekkiego upgrade i kupić porządną kartę od NVIDII
Jak by ktoś się zastanawiał czy warto kupić radeona to najpierw poczytajcie sobie ile jest problemów ze sterownikami do tych kart graficznych, ja niestety tego nie zrobiłem i prawie codziennie się #!$%@? :)
#gry #komputery #gpu #amd
xWaleq - Nigdy więcej nie kupie karty graficznej od amd. Mam MSI RX 5700 XT i cały cz...

źródło: comment_1668687123bz217HYvOIELg7gKHzQBed.jpg

Pobierz
  • 15
@xWaleq:
Mam 5500xt i początkowo pamiętam że miałem jakieś przeboje które chyba ostatecznie zakończyłem coś zmieniając w oszczędzaniu energii w ustawieniach windowsa. Od tamtego czasu śmiga bez problemów. Nawet te ostatnie sterowniki bez whql działają dobrze.
@xWaleq: Ja naprawiłem swoją sapphire rx 5600 xt z jakieś poradnika na reddicie xd. Trzeba było instalować sterowniki nie przez program od amd tylko ręcznie, w sensie pobierasz i instalujesz przez narzędzie Windowsa czy jakoś tak. Była też opcja z zamykaniem instalacji sterowników w momencie instalacji syfu of amd xd tak żeby były tylko sterowniki bez tego programu.
@xWaleq: Mam dokładnie podobne doświadczenia z AMD. Tylko ja nie mogłem grać w nowe tytuły było słychać jak nagle karta zaczyna pracować i pyk ekran znika nic się nie działo i trzeba było komputer resetować. Doszło do takiego stopnia, że gubiłem obraz na starych grach. Nie wytrzymałem kupiłem Nividie i mam święty spokój. Tak to latałem z tą kartą na gwarancjach, nic nie znajdywali a błędy jak były to się nic
@xWaleq sterowniki amd niestety sa takie od lat. Po zakupie 6600xt miałem podobnie, ale z czasem zaczęło się uspokajać i teraz praktycznie nie ma problemu ¯_(ツ)_/¯
Polecam sprawdzić sterowniki o nazwie "amd pro drivers". Instalowałem je jak miałem problemy.
Poleciłbym też undervolting z poziomu sterowników.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xWaleq: Nigdy nie miałem problemu ze sterownikami. Zarówno na RX 480, jak i teraz na RX 6700. Te problemy ze sterownikami od AMD to jakiś urban legend. Trzeba było oddać kartę bo na 100% jest uwalona.