Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Muszę się Wam pochwalić, otóż wychowałem swój własny mały domowy ekosystem składający się z kurzu i robaków, które każdy z nas może znaleźć w domu. Znajdzie się tu szubak dwukropek czy mol spożywczy - generalnie nic groźnego.

Hodowlę trzymam wyłącznie ze względu na swoje lenistwo. Komora odkurzacza bezworkowego nie jest przeze mnie opróżniana od jakiś 2-3 miesięcy. Można zaobserwować larwy, wylinki, korytarze porobione w kurzu itd.
#diy #entomologia #terrarystyka
Pobierz blunch - Muszę się Wam pochwalić, otóż wychowałem swój własny mały domowy ekosystem s...
źródło: comment_1668678375gG67iCPRH6cSBtto23VJyl.jpg
  • 3
@blunch: obrzydliwe, wykop! Jak one przeżywają odkurzanie? No i nie wyłażą ci larwy z tego? Larwy mola spożywczego są pod tym względem dość zdolne, one w parciu do miejsca, gdzie się można przepoczwarzyć potrafią naprawdę kawał drogi przepełznąć i nieliche szczeliny pokonać.
@Jarek_P: Przestałem używać odkurzacza ze względu na przepełnienie komory. Larwy nie wychodzą, długo trzymały się muszki owocówki, ale ostatecznie przegrały i nie widziałem żadnej od dłuższego czasu. Po 2 miesiącach wczoraj spotkałem stado moli (bodaj 8 sztuk obok siebie), nie wiem co one jedzą, że jeszcze żyją. Szubak porobił masę tuneli w kurzu w poszukiwaniu jedzenia :)