Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
@Zgrywajac_twardziela

@andy1983:


Połóż na wadze 1500 zł vs. życie człowieka.
Przecież nikt tam nie zginął. W razie jakby były obrażenia, czy zgon to by było prowadzone śledztwo. Tutaj miała miejsce sytuacja niebezpieczna, ale jest problem z ustaleniem sprawcy(jakby było wiadomo kto to to by stracił prawo jazdy).
Zupełnie nieironicznie pytam, jakich działań policji byś oczekiwał? Oskarżenia o te wykroczenia losowego kierowcy który jeździ tym autem, odpowiedzialność zbiorowa? Jak to widzisz?

Szczerze
@andy1983: Juz dawno jebię policję, a nawet nie jestem z tych "dobrych chłopaków". Żeby coś załatwić i pomóc obywatelowi to nie ma możliwości, ale jak jedziesz 60 w jakiejś zapadłej wsi gdzie psy jajami szczekają albo sobie piwo nad odrą otworzysz to zaraz z krzaków wyskoczą... Kiedyś miałem KOLIZJĘ z drzewem. Pasażerów zabrała karetka, wiec dopóki ich nie zbadano to nie było wiadomo czy kwalifikować to jako kolizję czy wypadek, więc
@pies_ogrodnika

@andy1983: swoją drogą, niby patrzysz na dziecko a w kluczowym momencie odwracasz się i może się zakończyć tragicznie. Nie mówię że twoja wina, tylko jakie to życie potrafi być #!$%@? nieprzewidywalne. A policja... ekhm... milicja, to w Polsce zajmuje się pałowaniem bezbronnych a nie poszukiwaniem potencjalnych morderców więc nawet nie jestem zdziwiony.


Tak jak mówiłem, kilka dni po tym zdarzeniu cały się trzęsłem z nerwów. Nie darowałbym sobie, gdyby coś
@andy1983: Pracowałem w leasingu i to, że samochód jest z firmy leasingowej na nic nie miał wpływu. Firma leasingowa normalnie wysyła dane policji (pobierając zresztą opłatę od leasingobiorcy, więc jeszcze za to zapłaci) i policja takimi się zajmuje. Raczej odwrotnie na świecie gdzieś mieli, że samochód jest z leasingu i zdarzają się ich różnego rodzaju konfiskaty przez organy ścigania różnych krajów. W Polsce też nikt nie daje taryfy ulgowej bo leasing
Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu.


@andy1983: A bez leasingu nie jest tak samo? Przecież też mogę nie pamiętać czy i komu udostępniłem swoje prywatne auto. Użyczanie auta nie jest zabronione.