Wpis z mikrobloga

Jak wrażenia, ma to sens?


@Mike-Wazowski: #!$%@?, zanim znalazłem pierwsze zlecenie musiałem dłuuuuuuugo toczyć batalię z hindusami robiącymi zlecenie za 5$ (oczywiście #!$%@?), konkurencja gigatnyczna, masa botów aplikujących pod każde ogłoszenie a nawet teraz mimo tego, że kilka zleceń zrobionych i same 5* opinie to nadal ciężko znaleźć coś nowego i zostać wybranym przez zleceniodawcę
  • Odpowiedz
@Fanatyk_Wedkarstwa: takie wrażenie właśnie odniosłem jak przejrzałem oferty na tej stronie, rozwaliło mnie, że w ogóle są zlecenia za $5, ile to jest stawek minutowych dla specjalisty? xD nawet przy projekcie, który robisz godzinę od początku do końca to się nie opłaca a w praktyce nawet najprostsza pierdoła potrafi się tak przeciągnąć, że nie ma o czym mówić.
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Jak się dobrze zakręci to $3K co miesiąc pęka bez problemu.

@Mike-Wazowski: ja tam w zasadzie tylko szukam klientów, a resztę dogaduję na callach, wymieniamy się mailem/telefonem i tyle ze współpracy przez ten portal, nie potrzebny nam pośrednik
A na jaki hajs można liczyć, to zależy co, ile i za ile chcesz robić
  • Odpowiedz
upwork


@Mike-Wazowski: miło było do czasu, zarobiłem masę siana, wbiłem top 3 w swojej specjalności światowe, były nie raz zlecenia po 30k usd za 2 miesiące pracy. Ale się dobre kilka lat temu wzięło i skończyło. Zaczęli się za to oszuści którzy 'zapominali' zapewnić środki na karcie przy płaceniu i znikali a platforma robiła co mogła żeby się wykręcić z ochrony freelancera mimo że mieli bulone abo co miesiąc i procent
  • Odpowiedz