Wpis z mikrobloga

Chce kupić jakiś karmnik etc żeby dokarmiać dokarmiać ptaszki na zimę. Głównie małe gatunki typu wróble, sikorki. Miałbym fun z ogladania tego z kotem ( ͡º ͜ʖ͡º). Mieszkam w środku #szczecin ale obok mnie jest sporo zieleni gdzie mieszka dużo ptaków. Czy możecie doradzić co powinienem kupić? Czytałem kiedyś, żeby unikać karmników na których mogą usiąść większe ptaki bo będą je zajmować i wyjadać jedzenie tym małym. To byłaby pierwsza taka akcja z mojej strony, więc możecie również doradzić jaki pokarm im kupować?
#ptaki #zwierzaczki #kiciochpyta
  • 9
@SilentSan: blok czy dom? Jeśli dom to stojący na podwyższeniu będzie wygodny do obserwacji, za to w bloku fajnie się sprawdzają wiszące na barierce. Jeśli chcesz uniknąć dużych ptaków to albo niskie zadaszenie albo taki w formie tuby z wystającymi patyczkami do siedzenia + dystrybutor na kule tłuszczowe. Dobrze też, żeby było jakieś miejsce na położenie kawałków jabłek, żeby mogły się "napić".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SilentSan: średnio w temacie, ale jak to ma być na widoku kota to weź pod uwagę, że nie każdy kot będzie czerpał z tego fun - takie coś może powodować frustrację (ofiara niby w zasięgu, ale niemożliwa do złapania) i problemy behawioralne kota
@paramyksowiroza: Myslalem o montazu na balkonie do profili stalowych, wydaje mi sie, ze sensownie by wisial. Pomysl ze sznurkiem faktycznie spoko zeby male mogly sobie usiąść.
@kasiknocheinmal: Blok 5piętrowy, 4 piętro mam. Picie tez dobry pomysl!
@poprostuzyj: Faktycznie nie wzialem tego pod uwage... Jak jakis golab przylatywal to siedziala i gapila sie na niego godzinami pomrukując, wiec myslalem na poczatku, ze to fajne dla niej będzie. Ale mysle, ze