Wpis z mikrobloga

@Mirkoncjusz: Już chyba kilkanaście wpisów widziałem na wykopie o tym, że Jezus i Bóg czy DŚ to ta sama osoba i na prawdę nie wiem skąd się to bierze.

Nie, to nie jest jedna i ta sama osoba, a to że są jedno jak mówi Biblia, oznacza po prostu, że są jednością. Tak samo Biblia mówi o nas, że mamy być jednego ducha, albo że wszyscy jesteśmy częścią tego samego
  • Odpowiedz
@bachuxd: KKK 237 Trójca jest tajemnicą wiary w sensie ścisłym, jedną z "ukrytych tajemnic 50 Boga, które nie mogą być poznane, jeśli nie są objawione przez Boga" (Sobór Watykański I: DS 3015). Oczywiście, Bóg zostawił ślady swego trynitarnego bytu w swoim dziele stworzenia i w swoim Objawieniu w Starym Testamencie. Wewnętrzność Jego Bytu jako Trójcy Świętej stanowi tajemnicę niedostępną dla samego rozumu, a nawet dla wiary Izraela przed wcieleniem Syna
  • Odpowiedz
@tyrt: No ok, ale do czego to się konkretnie odnosi? Jesteś katolikiem? Czy katolicy wierzą, że trójca, to tak na prawdę jedna osoba objawiająca się pod trzema postaciami?
  • Odpowiedz
ehh, myślałem, że znalazłem kogoś, kto mi opowie jak wygląda jego podejście to tego...

nie jestem katolikiem


@bachuxd: ja też nie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tyrt: No widzisz, to trzeba było zadać proste pytanie, bo akurat jakieś tam ogarnięcie Biblii mam.

'Ale głosimy , jak jest napisane: Czego oko nie widziało ani ucho nie słyszało, ani nie wstąpiło do serca człowieka, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. Nam zaś Bóg objawił to przez swojego Ducha. Duch bowiem bada wszystko, nawet głębokości Boga. Bo kto z ludzi wie, co jest w człowieku oprócz ducha ludzkiego, który w nim jest ? Tak samo i tego, co jest w Bogu, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego. My zaś nie przyjęliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, żebyśmy wiedzieli, które rzeczy są nam od Boga darowane. A o tym też mówimy nie słowami, których naucza ludzka mądrość, lecz których naucza Duch Święty, stosując do duchowych spraw to, co duchowe.'

I
  • Odpowiedz