Wpis z mikrobloga

@Tszmiel: chodzi ci o cały proces czy sam deployment? U mnie większość czasu zajmuje wykrywanie zmian, zmiany są zazwyczaj małe i trwają krótko
@Tszmiel: nie wiem jak w pulumi ale w terraformie wszystko jest zależne od tego co zmieniasz. Często calle są sekwencyjne, bo wymagana jest odpowiednia kolejność z uwagi na zależności pomiędzy zasobami.

Tak czy owak zmiany są zazwyczaj krótkie to jest parę sekund. Wszystko zależy od tego jak AWS się zachowuje. Używałem kiedyś też CloudFormation (który jest używany przez CDK) i generalnie moje odczucie było takie, że jest strasznie wolne w porównaniu
@Tszmiel:

A CDK to nie tak tak szybkie jak sobie sam napiszesz uzywajac tego? Terraform to raczej mozna zmierzyc obiektywnie np "deploy 5 VM-ek na AWS us-east1 zajmuje tyle i tyle". W CDK to chyba nie jest tak prosto bo masz jeszcze narzut jezyka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sibu: Narzut samego kompilatora języka jest dość mały. Pytam bo zbliżam się do czasów rzędu 35min po zbudowaniu obrazów, przy każdym deployu dosłownie i szukam alternatywy