Wpis z mikrobloga

To jest drogie wykopki nóż - ulubiony nóż do chleba. Klejony już był 2 razy jakąś kropelką, bo stwierdziłem, że a nuż się uda... ale się nie udało. Jest jednak spory nacisk, dlatego może Wy znacie jakiś w cholerę mocny klej / trik którym uda się naprawić ten nóż. Jak widzicie jest tam też dziurka, myślałem czy nie zrobić małej dziurki w plastiku i nie użyć jakiejś małej śruby - może i będzie głupio wyglądać, ale na pewno wzmocni konstrukcje. Poza tym jeśli coś wygląda głupio, ale działa to nie jest to głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#majsterkowanie #naprawa #pytanie #pytaniedoeksperta
chomik3 - To jest drogie wykopki nóż - ulubiony nóż do chleba. Klejony już był 2 razy...

źródło: comment_1668512144cxUouf3x3P8kkDvUDNJWtF.jpg

Pobierz
  • 22
@Smarek37: Ten ma chyba z 15 lat już i jest lepszy niż kupiony za 10 zł w markecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Paaanie, to zepter z tego co mnie pamięć nie myli, nie porównuj noża z auchana do tego. To ma taki podjazd jeden do drugiego jak Fiat do Merca! No i sentyment jeszcze! Przez te lata użytkowania to mi się ręka do rękojeści dopasowała!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@chomik3: co byś nie zrobił to będzie słabo. Trzpień - ten cienki element ostrza jest za krótki i posiada tylko jeden otwór. Posłuchaj Mireczka @Smarek37 i kup nowy bo jak pierdyknie jeszcze raz to się zażniesz. A jak jesteś kamikadze to będziesz musiał ogarnąć klej i wypełnienie tego gówno plastiku. Poxypol plus jakiś klej do sztywnych połączeń
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chomik3: a dorób se z drewna nową z nitem przez tę dziurkę, ew niech ci majster heftnie jakiegoś druta, żeby tang był dłuższy i nawiercając kółek zatop go w rękojeści na klej dwuskladnikowy a potem papierkiem ściernym nadaj kształt rękojeści
@dziczyznaa: za tą kwotę to ja bym sobie życie ułożył. Poza tym co z recyklingiem?
@zdjeciegipsu: aż takich zdolności to ja nie mam
@Antonyo77: @thewickerman88: Nalać kropelki, posypać sodą/granitem i już? Raczej nie nadaje sie do domieszania w jakimś kapslu, bo zanim wymieszam to stwardnie częściowo Jakie proporcje jak już oglądaliście ten filmik/artykuł?
@chomik3:
Daruj sobie. Przypomnij sobie co to jest dźwignia i zobacz jaka jest różnica pomiędzy długością ostrza a rękojeści (tej metalowej). To i tak cud, że tyle wytrzymał. Jedyne co może zadziałać to obwinięcie na około włóknem węglowym i zalanie żywicą epoksydową. Ale straci na funkcjonalności i będzie niewygodny.