Wpis z mikrobloga

Financial Times pisze o tykającej bombie pod polskim sektorem bankowym, bo wakacje kredytowe to tak jakby dosyć nieszablonowy ruch i wydrenowanie z systemu ponad 30 mld cbl. Polski Internet zareagował natychmiast wyjściem spod kamienia absolwentów AChR, mitomanów o chorych zyskach banków i ekspertów tureckiej myśli ekonomicznej. XD

#nieruchomosci #gielda #banki #stopyprocentowe #wakacjekredytowe
  • 29
@mickpl:
To wszystko wygląda jak celowa destrukcja.
W covidzie bezsensownie drukowano pieniądze (łącznie ponad 150 mld zł) żeby rozdać je dobrze prosperującym firmom - co znacząco pogłębiło efekt inflacyjny.
Tych pieniędzy nawet nie trzeba było rozdawać upadł by tylko jakiś procent gastronomii (który i tak teraz będzie zmieciony przez inflację).

Teraz rozwalają dotychczasowo bardzo zdrowy sektor bankowy i znowu w momencie kiedy nie ma to żadnego uzasadnienia. Portfel kredytowy banków wyglądał
@mickpl No ale co te eskperty mogo wiedzieć? Zresztą wszyscy wiedzą, że bankierzy KRADNO. Znaczy się banksterzy XD.

Generalnie lepiej obejrzec fame mma albo jak trawa rośnie niż czytać komentarze na ten temat na głównej. I zresztą na każdy inny też XD
@CamusVevo:
"Wygląda jak" nie jest równoznaczne z "tak jest".

Dlaczego jak ktoś do mnie tutaj pisze czepliwie, to niemal zawsze muszę tłumaczyć podstawowe zasady logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem?

O "słupkach" też pisałem.
trzeba było rozdawać upadł by tylko jakiś procent gastronomii (


@LaurenceFass: eksperta miło posłuchać, zobacz jakie wskaźniki miał u nas przemysł w tamtym okresie - szczególnie motoryzacyjny, fabryki stały VW stracił w moment zyski z poprzedniego roku.
Lockdownów po prostu nie powinno być, ale było społeczne przyzwolenie, bo hehe posiedzę sobie w domu i zapłacą. Teraz L4 załatwiasz na telefon, ilość zwolnień diametralnie wzrosła, skutki tej transformacji rozlewają się po całej
zobacz jakie wskaźniki miał u nas przemysł w tamtym okresie - szczególnie motoryzacyjny, fabryki stały VW stracił w moment zyski z poprzedniego roku.

@perfumowyswir:
Przemysł nie miał ograniczeń w Polsce - był dotknięty tylko kwarantannami pracowników.
No, ale tego nie dodałem, że żadnych "lockdownów" nie powinno w ogóle być.
no, ale i tak został dotknięty przez przerwane łańcuchy dostaw i ci ludzie wylecieliby na bruk w normalnej sytuacji

@perfumowyswir:
Nie neguję, że niektóre sektory powinny dostać selektywne wsparcie, ale nie w stylu zrzucania kasy z helikoptera.

główny sektor, który nadrukował sobie kasy w tamtym okresie, a nie powinien w to budowlanka, wystawiało się po prostu fakturę miesiąc później i cyk 100% straty r/r ( ͡° ͜ʖ ͡°
@LaurenceFass: no właśnie i te firmy powinny mieć odebraną pomoc, mam nadzieję, że PFR to właśnie robi, nie trudno udowodnić tu wałek gdy pojawia się nagła dziura przy podpisanym kontrakcie

gorzej jak spółki się zwijają, a Audi już wykupione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LaurenceFass:

"Wygląda jak" nie jest równoznaczne z "tak jest".

napisałeś najpierw że "wygląda jak" natomiast potem że nie kupujesz innego tłumaczenia, stąd myślałem że to co "wygląda jak" jest alternatywnym tłumaczeniem, nie wziąłem pod uwagę że możesz być niekonsekwentny w tak krótkiej wypowiedzi
że nie kupujesz innego tłumaczenia


@CamusVevo:
Nie "innego tłumaczenia" tylko "politycznego uzasadnienia".
Znowu: czytanie ze zrozumieniem.

jest alternatywnym tłumaczeniem

Jest możliwym tak jak możliwa jest zwykła głupota.
@LaurenceFass: czym się rózni wytłumaczenie od uzasadnienia?XD przecież polityczne wytłumaczenie czegoś jest de facto tym samym co polityczne uzasadnienie XD ale no dobra jak chcesz udawać idiotę to proszę bardzo
@CamusVevo:
Ty nadal nie rozumiesz tekstu czytanego.

1) Nie napisałem nigdzie, że "nie kupuje innego tłumaczenia" co mi zasugerowałeś w tym cytacie:

napisałeś najpierw że "wygląda jak" natomiast potem że nie kupujesz innego tłumaczenia

2) Napisałem, że nie kupuje politycznego uzasadnienia / tłumaczenia (uzasadniając, że jest błędne). Natomiast nie jest to równoznaczne z tym, że nie "kupuje innego /żadnego/ tłumaczenia"?

Jesteś w stanie to pojąć?