Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hadrian3: zazwyczaj tak jest najtaniej :)

Edit: swoją drogą z prockiem moze Ci się udać też ustrzelić fajniejsza ofertę jeżeli nie masz parcia na zakup kompletu jednego dnia. Jeszcze wczoraj na zadowolenie była cena 650 za 5600, a w mindfactory.de nawet poniżej 600zl (tylko tutaj zabawa z pośrednikiem).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hadrian3: Myślę, że dobra zmiana z 5600X na 5600, bo szkoda dopłacać 150 za to samo. Ludzie odradzają płyty Gigabyte, ale nie mam z nimi doświadczeń - nie ma jakiegoś MSI na b550 w podobnej cenie? Pewnie ktoś bardziej doświadczony się zaraz nawinie i coś podpowie.

W drugiej konfiguracji wybrałeś zasilacz, który sam posiadam (SPC FM2 750), kupiłem na jakiejś promocje za 350 i nie narzekam. Tylko nie ma zabezpieczenia termicznego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hadrian3: tzn sugerowałem się opiniami, bo kompa składałem po 10latach i byłem już mocno nie na czasie :) troche rzeczy z polecanych (nie jakiś hi-end) akurat trafiło się w promocji to brałem, a resztę dołożyłem na zasadzie "gdzie najtaniej". Tyle, że nie polowałem na grafikę, bo ceny dalej szalały i uznałem, że jednak biorę nowego Xboxa do grania, a do kompa kupiłem ostatnio używane rx580 by zastąpić integre z 5600g na
@hadrian3:
jak masz już wydawać 390zł na adatę okrojona to równie dobrze możesz nieco więcej wydać za dysk na pcie4
tu

800zł za ram ddr4, ja bym chyba już wolał w ddr5 iść

ta obudowa średnio przewiewna jest, jak chcesz dobrych temperatur to bym ją zmienił. chyba, że na wyglądzie eleganckim zależy głównie to spoko

brakuje chłodzenia dla ryzena, zaproponowałbym fera 5

i w zasadzie masz za tyle samo 6750XT https://tech-town.pl/karty-graficzne-amd/18856-powercolor-radeon-rx-6750-xt-red-devil-12gb.html