Wpis z mikrobloga

Siema,
Jakiś czas temu złapałem plan splita trzydniowego, którego przekształcałem i dostosowywałem pod siebie. Dodatkowo z racji, że słaby progres widziałem na klacie to dodałem dodatkowe ćwiczenia głównie pod nią jednego dnia.
Z racji że jakiegoś doświadczenia mega nie mam, czy jest ktoś w stanie rzucić na to okiem i powiedzieć co w tym planie jest do ewentualnej poprawy?
Wszelkie porady przyjmuje z otwartymi rękoma!

#mikrokoksy #silownia #pytanie
chamsky - Siema, 
Jakiś czas temu złapałem plan splita trzydniowego, którego przeksz...

źródło: comment_1668429980ZRcYU4j2Cv6J6gX8nnBqIF.jpg

Pobierz
  • 5
Tragedia. W zasadzie nie wiem od czego zacząć. Objętość na plecy jest żałosna, objętość na przedni akton barków jest absurdalnie wysoka. Nie dość, że plan to prawie same wyciskania, to jeszcze co trening dobijasz triceps izolacją, natomiast na biceps jest jedno ćwiczenie xD Objętość na nogi bardzko niska, przydzielenie ćwiczeń do dni i kolejność ćwiczeń chyba wylosowana w Excelu. Ten plan to jest w zasadzie naprzemienne katowanie barków, klaty i tricepsa. Wyrzuć
@Bulkanator8000:

Dzięki wielkie, na taką analizę liczyłem!
Czy jesteś w stanie polecić jakikolwiek plan, na którym mogę bazować. Strzelam że pierwszy lepszy z google będzie dobry, jednak liczę na coś sprawdzonego.
@chamsky: Widzisz słaby progres na klacie, bo prawie nie trenujesz pleców i tylnych aktonów barków, za to katujesz klatę i przedni akton, przetrenowując je i uniemożliwiając wzrost. Plan nie jest do poprawy, tylko do #!$%@?, serio xD Jak chcesz mieć szeroką klatę i bary, to musisz mieć szerokie plecy i silny tylny akton, który otworzy ci sylwetkę, nie ma innej drogi.
Czy jesteś w stanie polecić jakikolwiek plan, na którym mogę bazować. Strzelam że pierwszy lepszy z google będzie dobry, jednak liczę na coś sprawdzonego.


@chamsky: Jeżeli nie chcesz lecieć FBW, to ja bym sugerował jakąś wersję push/pull/legs. Tylko trening pull zrób przed push, na odwrót niż to można przeczytać w necie, a w dzień push dorzuć jakieś ćwiczenie pull, najlepiej przed wyciskaniami, bo przed wyciskaniem powinno się aktywować najszersze grzbietu (nie
@chamsky LP Greyskull Kasahary albo FBW Sakera to będą dobre plany na początek. (Szukaj dokumentów z wyjaśnieniem programu nie same rozpiski ćwiczeń). Jeśli masz już te 4-5 miesięcy stażu, to objętości tych planów mogą być dla ciebie nieco za małe mimo trenowania takim planem jaki podałeś, ale na początek trzymałbym się jednego z tych dopóki będziesz dobrze progresować.