Wpis z mikrobloga

Linijka zakomentowana to to co chcę osiągnąć ale za pomocą aliasu a nie numeru wpisywanego na sztywno.

urlid czyli link mam zdefiniowane wcześniej i zawiera się w nim ID które potem chce wyszukać.

Tnę te stronę tak że wyciągam samo id i zapisuję jako alias @idkontaktu
A potem chcę cy.get data-id TUTAJ IDKONTAKTU, jak to zrobić? w tym momencie wyszukuje mi element po prostu który zawiera zapis idkontaktu, a chodzi mi o to aby wyszukiwał to co jest pod aliasem.

Próbowałem z róznymi małpami, ciąłem to w rózny sposób i nic.

#pytanie #cypress #javascript #testowanieoprogramowania
WolfSky - Linijka zakomentowana to to co chcę osiągnąć ale za pomocą aliasu a nie num...

źródło: comment_1668420917yEh082omC6ni0zzVpg4Np1.jpg

Pobierz
  • 13
@WolfSky: brakuje ci symbolu rozpoczynającego i zamykającego stringa - zerknij na screena w moim poprzednim komentarzu. Nie wiem jak się nazywa ten symbol xD, ale jest na tym samym klawioszu co tylda. Bez niego ${xxx} nie zostanie rozpoznany jako zmienna w stringu
@WolfSky: ewentualnie od biedy cy.get('[data-id=' + idkontaktu + ']') powinno zadziałać, zakładając, że to co dostajesz w thenie jest tym czym chcesz
@Ecoo:

brakuje ci symbolu rozpoczynającego i zamykającego stringa - zerknij na screena w moim poprzednim komentarzu. Nie wiem jak się nazywa ten symbol xD, ale jest na tym samym klawioszu co tylda. Bez niego ${xxx} nie zostanie rozpoznany jako zmienna w stringu


#!$%@? DZIAŁA, od 9 rano to próbowałem zrobić XDD wytłumaczysz mi na szybko dlaczego to zadziałało? dzięki tej 'tyldzie' rozpoznaje {} jako cudzysłów i dzięki temu tam mogę użyć
@WolfSky: po prostu jeśli w JS string jest zamknięty pomiędzy tymi symbolami, to użycie w nim syntaxu ${foo} potraktuje część między klamrami jako nazwę zmiennej.
Ty w swoim oryginalnym gecie nie używałeś w ogóle tego, co było w thenie - zauważ, że twoje idkontaktu tuż za then ma kolor sugerujący, że ta zmienna nie została użyta nigdzie indziej w kodzie więc jest martwą zmienną
@Ecoo: No dokładnie tak jak piszesz, dlatego nie wiedziałem jak użyć zmiennej w ten sposób.

Niemniej rozchodziło się tylko o te "głupie" symbole :D poczytam i dziękuję Ci bardzo!
@WolfSky jak potrzebujesz zgarnąć jakąś zmienna to czegoś wpisanego w cudzysłowie to najlepiej cudzysłów zamienić na ten znak pod ESC, wtedy przy pomocy tego dolara jak opisał to @Ecoo możesz zmienną wrzucić w miejsca gdzie używasz tego znaku pod ESC.

W największym skrócie, jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał wrzucić co ze zmiennej jak masz to w ostatniej linijce to cudzysłów zastepujesz pod znakiem ESC, zmienna dajesz w klamrowe nawiasy, a przed pierwszą klamrą