Wpis z mikrobloga

W sumie jedne co wiem to to, że chciałbym żeby miał klasę energetyczną A i to tyle.


@n0xx: Nie ma szans. Best what I can do is E/F. Telewizor sam w sobie ciągnie tyle prądu, ze nie ma szans abys kupil cos nowego z najwyższą klasą A.
@n0xx: to szukaj czegokolwiek na matrycy LED typu VA bo z tym budżetem i tak większego pola manewru nie masz za bardzo. Rynek dzisiaj wygląda tak, że jeśli chciałbyś dobry tv, to musisz dać x2 tego co planujesz, x3 żeby był bardzo dobry, x4 żeby mieć top.
@n0xx: To jest ściema, bo (prawdopodobnie) to jest adnotacja starej klasy (nie moge nic kliknąć aby potwierdzic to np z pierwszego linku).
W efekcie telewizor z pierwszego linku (Hisense) nie ma klasy A tylko G
https://www.electro.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-43a7gq-43-qled-4k-dolby-atmos-dolby-vision-hdmi-2-1-dvb-t2-hevc-h-265?gclid=CjwKCAiA68ebBhB-EiwALVC-Njo7GBgZkfXVG4jCmjNdkeRDsAgwYMTA-Kv__Bewmu3jEIFzo1ZvfxoCllMQAvD_BwE

Pożera 66KWh/1000h
@sierpien22: Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, myślałem, że tak jak np. z lodówką im wyższa klasa tym lepiej a tu się okazuje, że przez rok A zmienia się na E.

Po prostu szukam jakieś punku zaczepienia bo moja wiedza na temat telewizorów kończy się na tym, że czerwonym guzikiem się włącza a kablem hdmi podłączam lapka żeby sobie netflixa obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@n0xx: Nie no, tak zawsze było. A że to fantastyczny hłyt-meterkingowy to możliwe, że sobie klasy zmieniają :)

Tera poważnie - Ty się zastanów, z jakiej odległości będziesz oglądać - wymiary, rozdzielczość. Ewentualnie jaki super sprzęt audio będziesz podpinał - choć to raczej dzisiaj nie ma praktycznie znaczenia, bo wszystko ma wspólne standardy tak czy siak się da połączyć.
I tera pa: ten mój się łączy z domową siecią wifi i
@n0xx: Lodówka chodzi non stop. Telewizor - nie.
Ale koszty roczne np w porównaniu uzytkowania rocznego lodówki gdzie placicsz ok 150zl a są lodowki tej samej wysokosci gdzie w danej klasie (gorszej) energetycznej placisz ponad 100zł wiecej to juz robi roznice.
Sumując inne sprzęty AGD moze zrobic w rozrachunku rocznym roznice w kosztach prądu
Rocznie za telewizor (ten ktory podalem w przykladzie 66KWh) - ogladajac 3h dziennie (mniej wiecej) zaplacisz ok
@sierpien22: Wiesz co, ja mam do tv podłączony taki mini pc na androida, i śmigam sobie pilotem tak jak myszką na kompie, a te aplikacje, które są w tv działają na zasadzie przeklikiwania lewo/prawo/góra/dół co mnie doprowadza do szewskiej pasji więc wolę używać sobie tego mini pc czy laptopa niż tych wbudowanych aplikacji.

@Mekeke2: Mądrego to i dobrze posłuchać - dzięki.
mini pc na androida


@n0xx: To nie znam, kiedyś miałem jakiegoś chromcasta. To tam musiałem najpierw yt/netflixa/itd na laptopie a potem połączyć lapa przez wifi z CHC, ustawić fullscreen - no masakra.
Teraz mam nawet jakąś taką mini-klawiaturkę na usb do monitora - co można lecieć konkretnymi literkami - ale w sumie nie używam. Wyklikam lewoprawo jakiś serial - a potem sam mi przypomina kolejny odcinek.
Bo z tym największy jest