Wpis z mikrobloga

W Polsce już oficjalnie ludzie z kręgów rządowych mowią że sytuacja polskiego budżetu jest słaba i trzeba będzie rezygnować z tarczy bo pieniędzy coraz mniej .Jednocześnie Polska buduje na Ukrainie za swoje pieniądze miasteczka kontenerowe a teraz otwiera 12 punktów medycznych z pełnym wyposażeniem na Ukrainie w sytuacji gdy służba zdrowia w Polsce jest na skraju upadku i tak jak pisałem na Ukrainie nawet jak jest wojna leczenie jest na wyższym poziomie niż u nas.Niewiem gdzie tu logika a po drugie skąd Polska na to bierze jeśli pieniędzy coraz mniej trochę zdrowego rozsądku by się przydało naszym rządzącym
#ukraina
  • 35
Leczenie na wyższym poziomie niż w Polsce. Nie znam Polaka leczącego się na Ukrainie ale Ukraińców leczących się w Polsce całkiem sporo.


@kam966: Przecież istnieją wycieczki "medyczne" na Ukrainę z Polski tak samo jak z Anglii wycieczki "dentystyczne" do PL.
@Maniek81: ja wiem ze jesteś onuca ale i tak odpowiem.
Pomagamy teraz Ukrainie, po wojnie nasze firmy dostaną zlecenia na odbudowę i spłaca podatkami te groszowe kredyty z nadmiarem.

Żeby nie rozumiem sensu zarówno humanitarnego jak i ekonomicznego pomagania sąsiadowi to trzeba serio nie widzieć nic poza czubkiem swojego nosa.