Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
Już raz pisałem taki post, ale zapomniałem dodać ankiety, więc poprawiam swój błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niedługo będę wykańczał mieszkanie i zastanawiam się pomiędzy prysznicem, a wanną z funkcją prysznica (z szybą). Co wy byście wybrali i dlaczego? Pewnie z 2 lata w tym mieszkaniu pomieszkam, potem wynajem/sprzedaż.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #remont #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem

Prysznic czy wanna do mieszkania 2 pokojowego

  • Wanna (ze ścianką i funkcją prysznica) 39.2% (71)
  • Prysznic 60.8% (110)

Oddanych głosów: 181

  • 11
@iksude: ja planowałem wannę z szyba.
Jak kończyłem remont to uznałem, ze „na chwile” zawieszę zasłonkę na teleskopowej tyczce. Ceny tych szyb i ich jakość jakoś mi nie odpowiadały na tamten moment. I tak żyje s zasłonka już 7 lat :). Wymieniam tylko materiał raz na rok-dwa :). I jest Ok.
@iksude: to zależy którą opcję preferujesz na co dzień. Jeżeli częściej prysznic, to będzie za wysoko, za mało miejsca na nogi i żeby się obrócić. Jeżeli wannę, to ta szyba będzie #!$%@?ła podczas relaksujących kąpieli.
@iksude: wanna jest spoko, ale jeśli trzeba wybrać między jednym a drugim, to zdecydowanie prysznic. Wolę sobie odpuścić możliwość wzięcia kąpieli kosztem codziennego wkurzania się koniecznością wskakiwania do wanny by wziąć szybki prysznic. Może dla sprawnej osoby nie stanowi to większego problemu, ale wyobraź to sobie w sytuacji gdy masz jakąś kontuzję albo jesteś nawalony.
Ceny tych szyb i ich jakość jakoś mi nie odpowiadały na tamten moment.


@Lurneii: Podobnie jak Ty mam zasłonkę, ale z własnego wyboru. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tych szyb:
- ograniczają ruchy podczas brania prysznica
- zostaje na nich osad, który trzeba często zmywać, żeby to jakoś wyglądało
- jak się ma dziecko, to człowiek się tylko zastnawia, kiedy dziecko pieprznie w szybę na tyle mocno, że rozpadnie się w drobny
@jabulani: Warto IMO dodać, że jak ma się małą łazienkę to szyba będzie miała tą przewagę nad zasłonką, że będzie optycznie powiększać łazienkę (przez to że jest przezroczysta masz złudzenie optyczne że masz więcej przestrzeni).
Podobnie jak Ty mam zasłonkę, ale z własnego wyboru. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tych szyb


@mtosny: Zasłony wymagają raz na jakiś czas przeprania inaczej "gniją" w sensie zbiera się na nich grzyb i zaczynają brzydko pachnieć. Szyba mimo jej wielu wad ma tę zaletę, że wymaga tylko przetarcia i wsio, a jak ktoś nie daje #!$%@? o osad, to aż tak nie przeszkadza. Sam osad wynika bardziej z tego, jak twardą