Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

wydłużony weekend mam nadzieję upłynął pod znakiem grania PRE najnowszego dodatku. Nie? Też dobrze.
Ja zagrałem pierwsze pre od dosyć dawna, chociaż dosyć kameralny turniej było całkiem spoko. Przez ostatnie lata brałem te pakiety PRE at home, bo po prostu nie miałem czasu grać. Zauważyłem też, że przynajmniej w moim przypadku, wyjście w weekend na turniej który trwa 5-6h to nie jest już w tym wieku odpoczynek. Ale może to też zależy od nastawienia, formy czy ogólnego przepracowania.

Najnowszy dodatek, Brothers War (BRO) opowiada historię z czasów początkowego lore MTG, konfliktu Urzy i Mishry, wpływu phyrexii i czasów, gdy artefakty były mocne, a zielone wróżki hasały po lasach. Wszystko widzimy dzięki Teferiemu, który przeniósł się w czasie. Ogólnie bardzo lubię ten kawałek lore, na początku swojej przygody z MTG czytałem 4 tomowy cykl ksiażek i bardzo mi podszedł. Fajnie to zobaczyć w nowożytnym wydaniu. Super klimatyczne legendy, Urza, Mishra, a także retrofity - nowe artefakty w starej ramce. Do tego jakieś dziwne rzeczy - otworzyłem jakiegoś transformersa w collector boosterze xDD.

Co do limited - bomba. Nie spodziewałem się tego oglądając spoilery, ale jest to mega ciekawe limited. Dużo artefaktów, powerstone, które są mocniejsze niż wyglądają. Szybka rozgrywka, ciekawe synergie. Ja złożyłem GW protoype + małe typki aggro. Było całkiem spoko.
Nie mogę się doczekać aż ten secik wjedzie na Arenę.

Na sztaludze moja pormka z zestawu PRE - Llanowar Wastes. Ciekawy reprint, art przedstawia wybuch sylexa w tle, co jest kulminacyjnym momentem konfliktu. Same painlandy pamiętam od początku swojego grania - allied color są w mtg od ice age, a enemy color od apocalypse. Obecny reprint dodaje je do puli kart legalnych w pioneerze, słyszałem że to jakoś istotne, chociaż nie gram tego formatu. Painlandy były swego czasu na marginesie grania w constructed eternal, po czym triumfalnie wróciły podczas tzw. Eldrazi winter – okazuje się, że są to lądy które produkują zarówno manę kolorową jak i generyczną, co przydaje się do rzucania spelli z kryształami w koszcie.
Ja samą promoką nie grałem i też niewiele ciekawych rzeczy wyciągnąłem z paczek. Chyba najlepsze to foil Diabolic Intent z set boostera. Przyda się do EDH.
Do następnego
#mtg #magicthegathering #mtgna30procent
ckiler - Dzień dobry,

wydłużony weekend mam nadzieję upłynął pod znakiem grania PR...

źródło: comment_1668361418P7uxQ0GUwS4e8JVhKxhRyL.jpg

Pobierz
  • 5