Wpis z mikrobloga

Jaką polecicie obudowę do kompa? Obecna SIlentiumPC Armis AR1 (czyli budżetowa) niestety jest zbyt mało przewiewna - po włożeniu (długiego, bo 30cm) rtx3070 bardzo się grzeje (sam rtx dochodzi do 77, przy otwartej obudowie max 68), zresztą karta weszła bardzo na styk...

Szukam czegoś taniego, ale troszkę większego. Może być z przezroczystym panelem i rgb, byle wyłączalne ;-)
Dodatkowo bardzo mile widziany zasilacz montowany na dole, a nie na górze.

Macie jakieś pomysły?

#pcmasterrace
  • 16
Ventum Vt2


@Bercik_Van_Fafaq: Niestety GPU max 29cm...

przepraszam, gdzie tu jest związek?


@majk3l: Jaki jest związek pomiędzy przewiewnością obudowy a grzaniem się grafiki? Cholera, nie mam pojęcia :-)

nie sprecyzował co znaczy tania. :D


@nandrolone: Fakt, widząc cenę tej Lian stwierdzam, że to co uważałem za drogie jest jednak tanie ;-)

@rhqq: Właśnie ją oglądałem, bardzo mi się podoba wizualnie, grafika się zmieści :-)
@husky83: no mogę polecić, blacha może nienajgrubsza, ale wystarczająco solidna. prosta do bólu, z 2x 120 na przodzie nic się w środku nie grzeje, czuć wiatr :D no i te filtry są na całej powierzchni, magnetyczne, zdjąć można łatwo, założyc, obrócić wzór
@rhqq: no niestety. A szkoda, bo nie zależy mi na blasze 2mm grubości i mega sztywności, nie wiadomo co jeszcze :-) Ot fajna obudowa, ale niestety mała :-(
@husky83: niezmiennie polecam Phanteksa Enthoo Luxe 2. Co prawda musisz ją komuś ukraść bo to edycja limitowana ale ma same plusy. No i jest dość duża żeby w niej zamieszkać ;)
przepraszam, gdzie tu jest związek?

Jaki jest związek pomiędzy przewiewnością obudowy a grzaniem się grafiki? Cholera, nie mam pojęcia :-)


@husky83 nie zrozumiałeś pytania. Wsyztsko co poniżej 80 stopni to nadal raj dla krzemu. To nie jest "grzanie się", choć chwali się, że dążysz do jak najniższych wartości i zauważyłeś, że buda to powoduje.
@majk3l: Ano nie zrozumiałem, bo był to zbyt duży skrót myślowy z Twojej strony.
Jeśli temperatura karty w kilku różnych testach nie przekracza 68-69℃ u mnie ma prawie 10℃ więcej to jednak coś jest nie tak. I widać to nie tylko na termometrze ale też słychać. Do 70℃ wentylatory pracują bardzo cicho. Powyżej włącza się odkurzacz. Więc obniżenie temperatury ma na celu nie tylko 'oszczędzanie' karty graficznej, ale też własnych uszu