Wpis z mikrobloga

Mireczki trzymajcie kciuki. Po 16 latach pracy w branży digital, przechodzę na swoje. Aktualnie jestem szefem zespołu w dużej, znanej i cenionej Polskiej agencji - zarabiam sporo, jednak w końcu przyszedł czas na na uderzenie pięścią w stół ;). 3 lata temu założyłem mojej żonie biznes, który miał być tylko dla niej odskocznia od dnia codziennego i opieki nad dzieckiem. W tym roku zaczęła na nim zarabiać więcej niż ja każdego miesiąca, ale już brakuje jej mocy przerobowych. Stworzyłem dla niej markę cenioną w branży w której pracuje, dzięki znajomościom strona jest w top5 w Google na wszystkie słowa kluczowe, strategie marketingową stworzyła nam moja koleżanka która jest jedną z najlepszych specjalistów w branży w PL. Nie ukrywam - czuje że ryzykuje, bo wiem że czeka nas kryzys i zapaść gospodarcza (dzięki pan PiS...), a ja odcinam nagle duże źródełko dochodów, ale walić to - teraz albo #!$%@? dla kogoś do trumny. #biznes #firma #wlasnafirma
  • 16
@2xpapanalepiku: placiłem jedynie za konsultacje 1:1 ze Zgredem - wszystkie zmiany i optymalizację zrobiłem sam strona jest na tyle mała że to wystarczyło. Linkbuilding ogarnia nam Linkhouse - nie płacę regularnie za usługę.

@uwielbiamnalesniki: produkt na indywidualne zamówienie dla klienta B2B

@odysjestem: dokładnie tak, koszty są znikome, jednak ilość roboczo godzin jaką trzeba poświęcić na obsługę zamówień jest przekraczają już zasoby mojej żony. Musiałem zrezygnować 3 mc temu z
@uwielbiamnalesniki: zdecydowanie tak, pierwszym krokiem jaki chce zrobić to pozyskanie dystrybutorów na rynki zagraniczne - obecnie żona obsługuje tylko PL. Kolejnym krokiem jest dodanie do oferty nowy produkt uzupełniający. Potencjał jest ogromny, ale nie zrobię tego bez zdjęcia z siebie zasobów jakie poświęcam na etat.

Wpis dodałem wczoraj, miałem jeszcze lekkie wątpliwości, dziś już nie mam żadnych. Kończę etat, poświęcam się w 100% w biznes rodzinny. Jeśli nie wyjdzie i okaże
@2xpapanalepiku: yy? Zdaje się, że pomyliłeś 2 rzeczy.

wyświetlanie firmy w google to tylko/głównie zasługa prawidłowo prowadzonej kampanii w google ads


@2xpapanalepiku: powinno być SEO a nie ads jeśli > efekty są namacalne dopiero po dłuższym czasie

Efekty w Ads masz od początku prowadzenie kampanii
@odysjestem: ads na początku ruszy z kopyta ale jeśli odnośniki (strona) nie będzie rozwijana, np blog, rozwijana oferta to skuteczność niestety będzie słabła. Tak działają te algorytmy że z czasem ten sam nakład środków nie przekłada się na ten sam efekt.
W tym kontekście pisałem o długofalowym efekcie reklamy
Linkbuilding ogarnia nam Linkhouse - nie płacę regularnie za usługę.


@Foto_Szop: zdradzisz jakie to są mniej więcej koszty w tym Linkhouse? Przerabiałem wielu magików ale problem pojawiał się zawsze na płaszczyźnie zrozumienia branży, dość mocno obstawionej przez konkurencję. Stąd wyniki niezadowalające jak dotąd
@Foto_Szop: gratuluje() i życzę powodzenia, nic tak nie satysfakcjonuje jak praca na swoim, nawet kilkanaście h/dobę.
Uważam jednak że trzeba mocno wierzyć w to co się robi, rozumieć to i najważniejsze - być pewnym siebie bez względu na okoliczności. Mi brakuje do 100% niektórych z tych cech ale na szczęście tuż obok jest ktoś kto ma innaczej i nie pozwala na oglądanie się do