Wpis z mikrobloga

#muzyka #rock #queen #70s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
12 listopada 1976 r. zespół Queen wydał singiel z piosenką "Somebody to Love" promujący wydany w tym samym roku album studyjny "A Day at the Races".
Freddie Mercury o piosence ("Circus", 31.01.1977): Myślę, że było tu inne podejście techniczne (niż w "Bohemian Rhapsody"), bo to był gospelowy styl śpiewania. Co było dla nas nietypowe i to byłem ja w stylu Arethy Franklin – popadający w lekkie szaleństwo. Chciałem napisać coś w tym stylu. Coś pokrytego gospelowym podejściem, które miała na wcześniejszych albumach. Choć może to brzmieć jak podobne podejście do harmonii wokalnych, to bardzo się różni w studio, to zupełnie inna skala.
Brian May o piosence (2003 r.): Cudowny utwór, niemal następca "Bohemian Rhapsody", ze względu na wielogłosowy chór, ale w angielskim stylu, wszyscy się tam udzielamy.
W Wielkiej Brytanii, gdzie na stronę B singla trafiła kompozycja "White Man" piosenka dotarła do drugiego miejsca listy przebojów, w Polsce na stronie B znalazła się piosenka "Long Away".
Choć w teledysku do "Somebody to Love" wszyscy czterej członkowie Queen są widziani przy mikrofonie, John Deacon nie zaśpiewał w tym utworze nawet linijki.
(źródło: https://queenpoland.wordpress.com/a-day-at-the-races-1976 )
Queen - "Somebody to Love"
Lifelike - #muzyka #rock #queen #70s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
12 listopada 1...