Wpis z mikrobloga

Moim marzeniem jest podróżować... Jak ludzie to robią, że ciągle gdzieś jeżdżą? Przecież widzę, że niektórzy z nich nie są wcale jakimiś wielkimi bogaczami. I nie chodzi mi o podróże typu all inclusive i pierdzenie w egzotyczny piach z drinkiem z palemką. Mam na myśli jeżdżenie po różnych zakątkach świata z mapą w ręce, zwiedzanie zabytków, spanie w różnych miejscach. Jak to się robi?
#kiciochpyta #pytanie #podroze #marzenia #swiat #podrozujzwykopem
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@costusmierdzi: 1. Znajdujesz najtańszy lot w Skyscanner albo innej stronce.
2. Odkładasz sobie co miesiąc jakąś kwotę.
3. Ogarniasz jakieś najtańsze noclegi.
4. Jedziesz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: ktoś kiedyś nagrał film o ciemnej stronie tych wszystkich backpakerów i oni często jedzą w jadłodajniach, śpią w noclegowniach z bezdomnymi, łapią się jakiejś pracy na miejscu typu mycie toalet. Ogólnie bywa ciężko ale są to osoby zdeterminowane i mają swoje priorytety. Do tego mają kanały na YT z których mają jakieś pieniądze i jakoś im sie to spina. Dodaj do tego to, że większość pokazuje jedynie "ładne obrazki
  • Odpowiedz
@luk04330 To teraz trzeba o tym nagrywać filmiki "o ciemnej stronie"? xD
Przecież to właśnie oczywista oczywistość i część tej pięknej podróży; nocowanie u obcych ludzi, na dworcach, praca żeby coś dorobić, przemoknąć czy nawet prawie stracić życie ¯_(ツ)_/¯

Droga jest celem
  • Odpowiedz
@luk04330 Sorki, nie mam nic do Ciebie jeśli to tak zabrzmiało
Może już za stary jestem i nie rozumiem jak można interesować się podróżami i nie przeczytać żadnej książki w tej tematyce

Może i faktycznie nie jest to oczywiste jak teraz wiedzę o podróżach bierze się z jakiegoś tiktoka

I żeby nie było, ja już teraz tylko all inclusive :P
  • Odpowiedz
@BeHappy właśnie o to chodzi że internet pokazuje całkowicie nierealny obraz podróżowania i filmy opisujące wspomnianą ciemną stronę nie są częste.
  • Odpowiedz
@luk04330 A to tym bardziej się wycofuje z dyskusji ;)
Nie wiem jaki obraz pokazuje obecnie Internet

Chooociaż coś tam oglądałem np planeta abstrakcja i tam jakoś specjalnie nie pudrują
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: nie znam takich osób, a tych co znam to rezerwują tanie noclegi i jadą samochodem. Angielski na takim poziomie by się porozumieć, brak strachu przed tym co może się tam dziać i do przodu. Większość jedzie za większą kasę, na jakieś wycieczki.
Na początek spróbuj tu gdzie najłatwiej, na Słowację, do Czech czy Niemiec, ale z noclegiem w Polsce i przyzwyczajaj się. Taki zamek orawski to na początek, przewodnika
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: Tylko teraz jest lipa bo ceny lotów wystrzeliły w kosmos. Parę lat temu leciałem z żoną do Dubaju za 600 zł w dwie strony a teraz trzeba zapłacić 1400-1500... Ale są jeszcze tanie kierunki jak Anglia, grecja. Hotele też sporo podrożały. Jeśli masz auto to polecam na poczatek zwiedzić okoliczne kraje, zabrać ze sobą konserwy, pasztet itd. a jak nie to są flixbusy, pociągi i do plecaka zapakować najpotrzebniejsze
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: z nami było tak, że wpakowaliśmy się na dzbana jednego ze znanych himalaistów co zabrał nas na partnerski wyjazd (wtedy nie wiedzielismy co to) na Blanca oczywiscie, ze nikt go nie zdobył bo baran nikogo nie zaaklimatyzował, rok pozniej koleżanka wyciągnęła nas na miesiąc do Nepalu i pokazała jak banalna jest organizacja, a później juz z górki, po Europie latamy weekendowo bo lowcosty jak jestes elastyczna to naprawdę są
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: Mało który człowiek, który podróżuje w sposób jaki opisałeś ma portfel z gumy. Między innymi dla tego uważam, że przygotowanie do ewentualnego wyjazdu warto zacząć od poczytania o ewentualnych miejscach, które chciałbyś odwiedzić. Dzięki temu albo bardziej się zmotywujesz albo zniechęcisz do miejsca, które początkowo wydawało się tym wymarzonym a w momencie, w którym zdecydujesz się wydać pieniądze będziesz miał więcej pewności, że warto to zrobić.

Czy podróżowanie na
  • Odpowiedz
@costusmierdzi: zależy od miejsca gdzie chcesz jechać , zawsze warto porównać wyjazd z biura do wyjazdu indywidualnego , czasem taniej jest ogarnąć last minute niż pojechać na własną rękę , w obu przypadkach warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie medyczne.
  • Odpowiedz