Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu nie wiem na kogo głosować i jedyne co przychodzi mi do głowy to "nie na PiS". Jak nie na nich to na kogo? Najchętniej to cały parlament bym zaorał do gołej ziemi i zaczął budować to wszytko od nowa. Zaczynam myśleć, że to ja jakiś #!$%@? jestem. Kilka słów ogolnych poniżej o moich przekonaniach to może mi coś Mirki doradzicie.

W podziale na poszczególne aspekty:

- Gospodarka
Ułatwienie rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. Generalnie gospodarka powinna być zbudowana na małych i średnich przedsiębiorstwach.

Nie #!$%@?ć kasy na jakieś przekopy za kosmiczne pieniądze, tylko dążyć do niezależności energetycznej i finansować inwestycje majace szansę na rozwój i zwrot w jakimś tam okresie.

Ogarnąć burdel na nieruchomościach bo teraz to jest naprawdę jakaś patologia, małżeństwa w wieku 35-45 lat żyją z rodzicami bo nie mają innej możliwości.

Chywa trzeba myśleć o przejściu na Euro bo te nasze żetony to już trochę dramat.

- Podatki
Uproszczenie systemu podatkowego. Aktualnie może podatki nie są niskie, ale cały system jest niepotrzebnie skomplikowany i przede wszystkim tzreba to wszystko uprościć, aby można było coś dalej działać.

- Polityka socjalna
Na pewno zlikwidować 500+, bo nawet sami korzystający przyznają że to #!$%@? daje.
Bardziej konkretna pomoc dla rodziców jak np. finansowanie wyprawki szkolnej czy podstawowych narzędzi po narodzinach.
Emerytom #!$%@? 14,15 i po prostu przydzielić im ulgi podatkowe lub całkowicie zwolnić z podatków.

- Wojsko
Rozwijać, rozbudowywać, inwestować. Bardziej skupić się na rozwijaniu polskich fabryk, niż kupować zagraniczne zabawki.

- Służba zdrowia
Po tylu latach myślę że najlepiej będzie sprywatyzować. Wtedy ewentualnie państwo miałoby ustawiać się z różnymi placowkami na współpracę w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Chociaż znając życie za chwilę posłowie by wałki kręcili pod stołem.

- Polityka zagraniczna
Głębsza współpraca z UE, bo teraz mam wrażenie jakbyśmy byli obrażeni na Europę za wszystko i robili na złość we wszystkim. Od ruskich się odciąć, poszerzać współpracę z USA.

- Religia
Calkowice odcięcie religii od polityki. W szkołach domyślnie brak, ale rodzice mogą zapisać dziecko na religię lub etykę.

- Aborcja, Eutanazja itd
Aborca dozwolona w przypadkach chorób, zagrożenia zycia itd. Eutanazja dozwolona ale każdy przypadek weryfikowany przez psychologa i kosultacja z rodziną.

- Lgbt i inne
Jak się kochają to #!$%@? z nimi. Dzieci mogą mieć jak sobie zrobią.

- Marihuanen
Zalegalizować i opodatkować.

#polityka #wybory #wysryw
  • 7
@Adamalan: Żadna. A nawet jakby była, to miałaby mniejsze poparcie niż ta Korwina.

Zmień "Lgbt i inne" na "batożyć" i "Religia" na "Jezus Chrystus jest królem Polski i jego rządy są rozumiane dosłownie", pozostań przy naszych żetonach, nie likwiduj 500+ (ewentualnie zmiana na ulgę podatkową o takiej samej wartości), "Głębsza współpraca z UE" na "Głębsza współpraca z Rosją" i z czystym sumieniem głosuj na Konfederację Niezależnych Systemów.
JustTheDude - @Adamalan: Żadna. A nawet jakby była, to miałaby mniejsze poparcie niż ...

źródło: comment_1668203884czdwroT9eG0kroZMhQbUZr.jpg

Pobierz
Ułatwienie rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej


@Adamalan: a w sumie w czym masz teraz problem? ostatnio paru znajomych rozpoczynało działalność i akurat w samym formalnym rozpoczęciu i potem prowadzeniu to nie ma zbytnio problemów. jak blokuje Cię teraz że nie umiesz założyć działalności to są firmy doradcze które za kilka złotych ci powiedzą co i jak
@stan-tookie-1: Jeśli postrzegasz założenie firmy jako wpis do CEIDG i wyrobienie regonu to rzeczywiście nie ma problemu. Bardziej chodzi mi np. o kosmiczny ZUS i bałagan w nowym ładzie. Jeśli czytałeś tę ustawę to powinieneś wiedzieć o czym mówię.

Sama propozycja o skorzystanie z usług firmy, która pomaga w czymś tak oczywistym jak otworzenie działalności wywołuje u mnie jedno wielkie XD
@23Yes: No niestety ale w wyborach parlamentarnych w Polsce wybiera się jednak partię. Nad systemem wyborczym też wypadałoby w sumie popracować, ale teraz mamy ważniejsze rzeczy do ogarnięcia.