Wpis z mikrobloga

Ode Fellow 1.1


@geuze: O cholera zazdroszczę! Może jak kiedyś w pracy się poszczęści to też przestane kręcić korbą ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech słuzy
@Veaon: cena jeszcze akceptowalna, rozważałem jeszcze Eurekę, ale ma bezstopniową regulację bez skali, a ja często zmieniam rozmiar kawy, więc dla mnie to jest nieakceptowalne, jedynie do espresso taka regulacja może mieć sens.

Wilfa odpadła w przedbiegach, bo jest strasznie wolna.
@mapache: bo nie ma nic lepszego w zakładanym budżecie, coś lepszego to dopiero 500€+, a ja dałem 300. Wilfa odpadła ze względu na to, że jest okropnie wolna, ja mielę codziennie 30-70g na raz, więc nie ma szans, żebym czekał 10 minut aż skończy mielić XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: największą wadą nawet na nowych żarnach jest zdecydowanie brak bardzo drobnego przemiału, ale mi to zasadniczo nie przeszkadza, mogę sobie na Timemore zmielić. Najbardziej wkurzały mnie duże dozy xD
@mapache: no ja często wlewam 800-1000ml wody na kawkę z rana dla mnie i żonki. Po filiżaneczce na rozruch i po filiżaneczce do kubka termicznego. Po południu mała kawka na pół to też 20g+ Często mam gości i 90% kawy robię w tej przelewówce ze zdjęcia. Na jakiegoś aeropressa te 12-16g idzie w miarę sprawne zmielić ręcznie, ale większe dozy to jakieś nieporozumienie. Może sobie jeszcze komesia kupię do kolekcji kiedyś,
rozważałem jeszcze Eurekę


@geuze: Eureka Atom Pro, gdybym robił tylko przelewy (a nie pół na pół z kolbą) to brałbym w podskokach. Cena jest sporawa, ale to chyba i tak najtańszy młynek z unimodalnymi żarnami, w zasadzie taki mini domowy mahlkonig ek43, rewelacja. Ale do espresso się nie nada :(
@kabzior: to nie są de facto żarna 2.0. To są żarna SSP, które od jakiegoś czasu można zamówić i są a dopłatą przy zamówieniu 180$ Więc z młynka za 300€ robi się taki za 500, a żarna 1.1 to były żarna od Fellow i młynek pozostawał w tej samej cenie. Może kiedyś wymienię, ale to trzeba na spokojnie xD
@kabzior: ano masz rację, rzecywiście jest gen 2. Po prostu wiele osób pisało o tych SSP jako "gen 2 burrs" co było nieprawdą. Na razie zostanę przy tym co mam, może zmienię żarna za jakiś czas, bo większy hopper czy mniej syfu to mam w nosie :)
@geuze: bez przesady, raz że byś musiał czekać (np w Konesso będzie dopiero w 2023) a dwa, że zmiana pewnie nie jest tak drastyczna żeby było warto, głównie ma być możliwość zejścia niżej, a że i tak walisz w przelew to nie ma potrzeby. no i trzy - raczej nie ma co liczyć na promkę zaraz po wejściu do sprzedaży. dobrze zrobiłeś :)
@kabzior: no dobra, te 350$ to bez podatku i shippingu, wskakuje na stronie Fellow prawie 420$ z wysyłką do Holandii i w dodatku nie można go zamówić - same żarna owszem. Tak więc i tak niezły deal zrobiłem za 299 xD
Gen 2 nie ma jeszcze w dystrybucji europejskiej, ma być na początku przyszłego roku. Cena też będzie wyższa niż poprzedniej generacji. Właśnie sam zastanawiam się czy czekać czy kupić sobie Wilfa Uniform. Korci mnie ten filtr antystatyczny dzięki któremu kawa ładniej leci do pojemnika i generalnie design, zwłaszcza że mam Stagg EKG