Wpis z mikrobloga

Szukam dla siebie używanego samochodu i zastanawiam się, czy iść w diesla czy w benzynę (może lpg?).
Jeżdzę 50/50 miasto i poza miastem. Miesięcznie 2000+ km. Coś mniejszego, bo żona będzie miała rodzinnego suva, więc dla mnie do wożenia siebie i powietrza nie potrzeba wiele. Astra, golf, może coś z japończyków? Mniejszego niż ta klasa to nie bo znów będę się wkurzał przy wsiadaniu i wysiadaniu.
#samochody
  • 10
@julkarok2000: a takie właśnie starsze v40 czy c30 są w miarę komfortowe? Miałem wcześniej kia ceed 1 generacji 1.6 benzyna i samochód niby spoko, niezawodny, ale komfort był znikomy. Fotele niewygodnie po jeździe ponad 30 minut wysiadałem trochę obolały i był bardzo głośny. Jazda ponad 120km/h wiązała się z podgłaszaniem radia na full.
@julkarok2000: pewnie że się przejadę przed kupnem, ale muszę jakoś zawęzić liczbę modeli które chcę kupić żeby nie zmarnować miesięcy na szukanie tej mojej perełki. Jeśli mówisz, że nie jazda szybsza nie przeszkadza to już jest dobrze. Ja mam po prostu nieprzyjemne doświadczenia z ceedem który naprawdę tak huczał że jak się zjechało z autostrady to nagle robiło się tak błogo i zaczynało się słyszeć własne myśli. Tam niestety 5 biegowa