Wpis z mikrobloga

@Kefir91: Nie, łapie bez problemu w świętokrzyskim w budynku skierowany na oś wschód-zachód. Jak widać dzisiaj też załapał, o 3:02 choć po sprawdzeniu mówi że 2:02 ale to mały mankament związany z bitem czasu letniego.
  • Odpowiedz
@supra107: Mi w Poznaniu postanowił nie złapać radia akurat przy zmianie czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przez kilka kolejnych dni ani „standardowe” ani wymuszone synchronizacje nie działały.
  • Odpowiedz
@Kefir91: No to ciekawa sprawa bo u mnie przy zmianie czasu złapał ładne synchro i nie było żadnych problemów. A czas masz ustawiony na Berlin czy Londyn? Bo w PL powinno się ustawić na Berlin, wtedy łapie z nadajnika DCF77 który ma lepszą propagację na terenie Polski niż ten brytyjski.
  • Odpowiedz
@supra107: W sumie nie mam pojęcia, muszę kiedyś przewertować instrukcję. Inna rzecz, że te g-shocki z radiem zawsze miały dla mnie tę zaletę, że nie trzeba tytułu inżyniera do zmiany godziny ;)
  • Odpowiedz
@Kefir91: E tam, ja to się wszystkich funkcji mojego na pamięć wyuczyłem, w tym ukrytych funkcji testowych. Jeżeli też masz taką kostkę jak ja, to przytrzymaj lewy górny przycisk przez 3 sekundy, potem jak migają ci literki "HT" to w okienku powinna widnieć nazwa miasta, i przyciskami po prawej stronie zmieniasz ją na "BERLIN" czy tam "BER" jeżeli nie masz tego tak ustawione, potem naciskasz lewy górny raz, przytrzymujesz prawy dolny
  • Odpowiedz
@supra107: To miałem cały czas Berlin ustawiony. Dziwna sprawa, on się czasem bez wyraźnego powodu nie chce synchronizować, a po kilku dniach znów wszystko działa.
  • Odpowiedz
@Kefir91: Być może masz w domu lub gdzieś na zewnątrz jakieś zakłócenia które raz są a raz ich nie ma, i to wystarcza aby synchro się nie łapało. No i jeszcze kwestia pozycji, żeby tarcza była skierowana na ten kierunek wschód-zachód, aby antenka ferrytowa była w stanie załapać sygnał z Mainflingen.
  • Odpowiedz
@Kefir91: Jak gdzieś w szczerym polu bez zakłóceń skierowany na odpowiedni kierunek nie łapie sygnału to być może, bo nadal jest ta możliwość że w domu masz zakłócenia.
  • Odpowiedz
@supra107: Próbowałem jeżdżąc po mieście w kilku miejscach. Tu akurat sam fakt bycia w ruchu mógł pogrzebać temat, ale nie będę się przeprowadzał na wieś, żeby zegarek się dobrze synchronizował ;)
  • Odpowiedz
@Kefir91: Wiesz, tu na razie tylko mowa o diagnozie problemu, bo jeżeli będąc w miejscu gdzieś gdzie jest mało zakłóceń będzie łapać sygnał to wtedy będzie wiadomo że wina jest gdzieś w domu/bloku. Może w jakimś miejskim parku będzie na tyle mało zakłóceń że załapie. :)
  • Odpowiedz
@Kefir91: Ale ze mnie debil, pokazuje się że synchronizacja odbyła się o 2 w nocy bo po prostu o tej godzinie ją robi a cały czas byłem przeświadczony że nadal o tej 3 ją robi. xD
  • Odpowiedz