Wpis z mikrobloga

Drodzy subskrybenci i goście kanału! Wczoraj po raz pierwszy od wybuchu działań wojennych na Ukrainie prezydent Rosji Władimir Putin otrzymał „oferty pokoju”. Mówiliśmy już o tym, że Putin rozpoczął zakulisowe negocjacje za pośrednictwem zaufanych pośredników w różnych formatach, próbując osiągnąć porozumienia w sprawie zamrożenia działań wojennych na Ukrainie lub znaleźć możliwość zawarcia porozumienia pokojowego, oczywiście biorąc pod uwagę brać pod uwagę interesy rosyjskich przywódców. Otrzymana wczoraj „oferta pokojowa” pochodzi z państwa pośredniczącego, ale kanał wykorzystany do transmisji i osoby zaangażowane w proces nie budzą wątpliwości co do poważnych intencji partii. Co więcej, zdecydowanie doradzono Putinowi, aby nie odrzucał propozycji, ale „wyłapał” szansę, która może być mu przedstawiona i rozważył jego życzenia „szczegółowo” bez zmiany koncepcji głównych punktów propozycji.

Nie wchodząc w szczegóły, „oferta pokojowa” ma następujące kontury: Rosja wycofuje swoje wojska z terytoriów okupowanych i pozwala Siłom Zbrojnym Ukrainy dotrzeć do granicy państwowej. Krym jest wyjęty z nawiasów na siedem lat. Rosja otrzymuje gwarancje, że Ukraina nie wejdzie do NATO przez siedem lat. Krym jest strefą całkowicie zdemilitaryzowaną. (Tylko broń mała) Flota Czarnomorska rosyjskiej marynarki wojennej opuszcza Krym. Granica lądowa Rosji i Republiki Białoruś ze strefą zdemilitaryzowaną Ukrainy 100 km. (Z rosyjskiej broni ciężkiej). Gwarancje wzajemnego braku ataku są gotowe naprawić i kontrolować sześć krajów.

Naddniestrze przechodzi pod kontrolę Mołdawii.

Dziś i kilka następnych dni Putin będzie omawiał tę propozycję.
Liczymy na możliwość zakończenia konfliktu na Ukrainie poprzez zawarcie pokoju między stronami, dlatego nie podajemy szczegółowych informacji, nie wskazujemy krajów i nie identyfikujemy aktorów.

#ukraina #rosja #wojna
https://t.me/generallsvr
  • 24
@elmyn: Z tych wszystkich propozycji Sewastopol jest najbardziej drażliwy. Odkąd powstała Ukraina specjalny status portu w tym mieście był osią stosunków obu państw. Od czasów Piotra Wielkiego wyjście na ciepłe morza było jednym z punktów potęgi Rosji. Nawet jeśli to była fikcja (jak widać w tej wojnie).
@dqdq1: Co innego gwarancja bezpieczeństwa (nie pozwolę, by stala Ci sie krzywda) a co innego deklaracja o nieagresji (ja osobiście Cię nie zaatakuję).

Jesli serio tak brzmialy te "gwarancje", to po pierwsze nie wiem czemu nazywamy to w ogole gwarancjami, a po drugie nie wiem po co byly w ogole spisane. Chyba ze Ukraina bala sie agresji USA i UK lol
@Nieszkodnik: To jest po prostu mega fikolek ze gwarancja bezpieczenstwa i integralnosci panstwa x dana przez panstwo y, oznacza jedynie, ze to panstwo y nie dopusci sie agresji czy aneksji. To jest deklaracja a nie zadna gwarancja.

Wpadnij do mnie na osiedle, gwarantuje Ci bezpieczenstwo. W sensie wiesz, ja Cie nie pobije, ale jak sebki Cie zaczepia pod sklepem to na mnie nie licz. Zajebista gwarancja co, to kiedy wpadasz?( ͡
To jest deklaracja a nie zadna gwarancja.


@schweizer: każda gwarancja jest deklaracją intencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dodatku każdą gwarancję można wycofać/unieważnić. I najważniejsze - o gwarancjach bezpieczeństwa dla Ukrainy mówili tylko ci, którzy tak jak ty nie mieli pojęcia, co zawiera Memorandum Budapesztańskie.