Wpis z mikrobloga

@Uncontrollable24: https://www.wykop.pl/wpis/68717573/fed-s-daly-time-is-now-to-step-down-on-rate-hike-p/

FED już oficjalnie mówi o zmniejszeniu tempa podnoszenia stóp. Nikt już nie oczekuje 75 w grudniu od Siwego Bajeranta. Panie, to pivot się maluje na przyszły rok. Nie ma co walczyć z trendem, ludzie są zbyt wygłodniali.
Oczywiście korekta przyjdzie po dniu dzisiejszym, ale cudów bym nie oczekiwał.

Tak btw. chvja zarobiłem dzisiaj na tym rajdzie, bo miałem L od wczoraj na 3825, rano byłem na minusie, a po
@Uncontrollable24: Ok, ale to wrzuciłeś twitta o tym, że ceny usług dalej idą w górę. OK. Ale z drugiej strony masz to, że nie chcą dowalać dalej 75, a 50. Stopy działają z opóźnieniem. Mniejszy wymiar kary da paliwo do wzrostów, bo może jest źle ale da się przyzwyczaić.
Nikt nie mówi JESZCZE o pauzie. Ale jeżeli będzie bezrobocie rosło, to może już gdzieś w lutym będą coś przebąkiwać. A to
@Uncontrollable24: No i tak z tymi cenami ropy i gazu to ja nie wiem. Popytam na ropę spada (z każdym kupionym ev, a od stycznia to się dopiero zacznie), co do gazu pewnie cena pójdzie ciut w górę bo zima. No, ale przecież przez cały październik Amerykanie przeklinali ceny paliw na stacjach, że tak strasznie rosną (szczególnie w Californii), a tu finalnie inflacja 0.2 poniżej oczekiwań. To albo demokraci wpisują w
@gonzo91: dlatego dla mnie też zdziwieniem było że nagle inflacja spadła raczej w najgorszym wypadku oczekiwałem +3% na indeksach przy konsensusie, zobaczymy co jutro dojczlandy pokażą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli u nich też zacznie spadać to może sam się przekonam do tych wzrostow xD