Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki wytłumaczcie mi jak to jest z wyprzedzaniem na przejściu w takiej sytuacji. Jadę lewym pasem i przed przejściem z prawej strony skrzyżowania ktoś wbija mi się na prawy pas bezkonfliktowo i w tej sytuacji zmuszony byłem go wyprzedzić na pasach ewentualnie awaryjnie hamować. Teraz czy w takiej sytuacji należy mi się mandat? Przesyłam zrzut z map google i miejscem tej sytuacji. Zdjęcie trochę stare ale wyjaśnia co mam na myśli.
#mandat #przepisydrogowe #policja #samochody
Turtle1380 - Mirki wytłumaczcie mi jak to jest z wyprzedzaniem na przejściu w takiej ...

źródło: comment_1668106579Td0wL0kCxFcBaX2RLaCl0B.jpg

Pobierz
  • 6
niestety musisz zgodnie z prawem wyhamowac zeby nie wyrzedzic


@WykopanyDzon: nieprawda
@Turtle1380: W takiej sytuacji mamy do czynienia z niczym innym jak z wymuszeniem pierwszeństwa.
Pojazd, który wjeżdża na drogę z pierwszeństwem (mimo że niby bezkolizyjnie) swoim działaniem wymusza na Tobie hamowanie, czyli spełnia definicję wymuszenia pierwszeństwa.
Wyprzedzenie w takiej sytuacji nie może być karane mandatem, gdyż fakt wyprzedzenia nie wynika z Twojego działania a z działania innej osoby -
@Turtle1380: W takiej sytuacji mamy do czynienia z niczym innym jak z wymuszeniem pierwszeństwa.


@pawelpablito: z tym się w pełni zgadzam.

Łamiesz przepis, ale nie można Cię za to ukarać, bo to totalnie nie Twoja wina.


@pawelpablito: a to już nie możesz podać zerojedynkowo. Wymuszenie pierwszeństwa nie zwalnia z obowiązku hamowania, żeby nie wyprzedzić. Jak mimo to nie dasz rady dostatecznie zwolnić, to uważam, że rzeczywiście nie można za