Wpis z mikrobloga

Cześć. Zadzwoniłem do mojego mechanika, jakoś rok od poprzedniej wizyty. Standardowo chciałem wymienić płyn hamulcowy, olej, filtr oleju, powietrza, kabinowy, dobicie czynnika oraz odgrzybianie i ozonowanie.

Ile taki zestaw może wg was kosztować? Auto #mazda6 gh

Cena zwaliła mnie z nóg. Nie wiem czy on tak sobie ekstra policzył czy po prostu takie nastały czasy...

#mechanikasamochodowa #auto #mazda #motoryzacja
  • 13
@Pawelex: Komplet filtrów pewnie ze 150-200 (zobacz na allegro), olej powiedzmy 30-35zł / litr. A hamulcowego nie ma sensu wymieniać co rok, tylko tam powiedzmy co 5lat, dobijanie czynnika klimatyzacji też bez sensu.
Ozonator kup sobie na aliexpress
Jak #warszawa to zapraszam Ci wyozonouje za 4pak
@Scorpio412: płyn hamulcowy mechanik zalecił wymienić bo dostała się tam woda. Ja nie pamiętam kiedy wymieniałem. Na pewno lata temu.
@ksiak: czynnik mi chyba ucieka. Gdy robiłem rok temu serwis klimy w innym miejscu to gość powiedział że są ślady zapocenia od oleju. W nowym roku będę działał w tym temacie
@kupczyk:

- płyn hamulcowy
- olej (oryginalny mazdowski)
- filtr oleju
- filtr powietrza
- filtr kabinowy
- odgrzybianie
- ozonowanie
- czynnik

Sprawdzał mi niby cały układ chłodzenia ale nie jest to wyszczególnione na papierze.

Koszt 1,1k bez faktury
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelex: no to grubo ale tyle to bym dał z fakturą
Ale ja za sam serwis klimy ( dobicie czynnika bo nie była pusta) odgrzybianie, ozonowanie i cała reszta z olejem do kompresora płaciłem w zeszłym roku 270 zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelex: jeszcze ujdzie, można lepiej ale ciesz się że był termin :p. Ja robiłem w tym roku taki lekko większy przegląd zgodnie z książką serwisową (zalecenia mazdy u mechanika nie aso) i wyszło mnie 1300 z mnóstwem drobnych napraw w tym z nieodbijajacymi hamulcami (zniszczone zaciski) ¯\_(ツ)_/¯

Nie jest źle. To dobre ceny, poprzedni właściciel mojej mazdy za podobna rzecz zostawiał z 2300 w aso i mniejszy zakres był.