Wpis z mikrobloga

Wczoraj założyłem działalność w CEIDG. Od wczoraj dostałem już kilka mejli spamerskich, ale ponieważ się tego spodziewałem, celowo nie podałem numeru telefonu kontaktowego, zakładałem, że będą dzwonić.

Tymczasem właśnie odebrałem telefon z #ing w którym mam konto osobiste z zaproszeniem do współpracy. Zapytałem Pani skąd ma mój numer telefonu i okazało się, że wzięła sobie z mojego konta osobistego numer (miałem jakimś cudem wyrażone zgody marketingowe; numer podany w celach autoryzacji) telefonu i skoro pojawiłem się w CEIDG to najlepsze co można było zrobić to zadzwonić.

Moje pytanie - to teraz każdy u kogo mam wyrażone zgody marketingowe (jako konsument) może sobie dzwonic do mnie na numer który ma w bazie jeśli nieopatrznie mam tam zgody marketingowe?

Podkreślam - w ING mam założony zwykły rachunek konsumencki.

Kręcić inbe?

#prawo #rodo #jdg
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tymczasem właśnie odebrałem telefon z #ing w którym mam konto osobiste z zaproszeniem do współpracy.


@Yakooo: czyli teoretycznie nie przedstawili ci żadnej oferty, więc nie złamali żadnych przepisów
  • Odpowiedz
@m3ntor_pl: Jeśli wyraziłeś zgodę na kontakt telefoniczny (opatrznie czy nieopatrznie) to mają prawo zadzwonić. Zgodę możesz wycofać. Dane i informacje udostępniane przez CEIDG są jawne.
  • Odpowiedz
@m3ntor_pl: witamy w cudownym świecie przedsiębiorców! Twoje prawa dotyczące prywatności przestały właśnie istnieć.

To co, może fotowoltaikę? Albo rachunek maklerski powiązany z bitcoinem?
  • Odpowiedz