Wpis z mikrobloga

Ostatnio przechadzając się po śródmieściu Krakowa, w oko wpadł mi Volkswagen T-Roc cabrio, którym przyjechali gastarbajterzy z Niemiec. Dawno nie widziałem żadnego crossovera cabrio (w zasadzie tylko raz w życiu Evoque cabrio), więc pomimo wstrętu do wszelkiego suvopodobnego szkaradztwa obszedłem auto dookoła i zrobiłem dwa zdjęcia.

Na naszym rynku owa wersja nadwoziowa jest niedostępna (z niecierpliwością czekam na premierę Izery e-cabrio zeroEmission). Do wyboru dwa benzynowe silniki 1.0 115 KM oraz 1.5 150KM

Podobno posiada w podwoziu dodatkowe belki poprzeczne dla poprawienia sztywności, aby się nie rozjechało w zakrętach.

#rzetelnafura - ciekawe autka
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #volkswagen
DerMirker - Ostatnio przechadzając się po śródmieściu Krakowa, w oko wpadł mi Volkswa...

źródło: comment_1668022108cmAfUCMQbfjEwFu1rtVk1P.jpg

Pobierz
  • 38
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@DerMirker: bo T-roc w cabrio to głównie w kierunkach wakacyjnych jest spotykany. Włochy, Grecja, Hiszpania itd. Przyjezdza Niemiec z żoną i wynajmuje sobie takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie ogolnie T-roc jest mocno przepałowany i nie wiem co ludzie w nim widzą. Wnętrze jak w starym Golfie, czesto nie mają nawet keylessa na rynku wtornym. Ostatnio konfigurowałem nówke (zwykła, nie cabrio), to z silnikiem 2.0 tsi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krissrusz: powiem Ci szczerze, że sam tej modzie uległem, ale głównie ze względu na fakt, że #rozowypasek jak jezdzil niskim autem to zderzaki były zjechane od krawężników. Sam jak mam coś załatwić gdzieś w centrum miasta to biorę tego crossovera. Ale w życiu nie zapłaciłbym prawie 200k za niego xD To są samochody, których jedyna zaleta jest to co wyżej napisalem. Nie prowadzą się, mają gownosilniki itd. No i za nowego
@lemansblue: Ja tam jestem fanem kupowania tego co nie w modzie. W okolicach 95-2000 moda na sedany to ja małego hatchbacka. Później wszyscy na kombi to ja sedana :) Później wszyscy na suvy to ja kombi i minivana ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moda na skody , vw i audi to ja wtedy francuzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Budo: Sporo kasy idzie oszczędzić. Choć jak kogoś stać to czemu nie. Można kupić sobie torebkę za kasę jaką ja wydaję na auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)Nikt bogatemu nie zabroni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DerMirker: no tak, mam suva 2 lata i tak, przydał się już kilka razy w zimowej zawierusze, gdzie inni stali ja jechałem, kilka razy po giga opadach ja przejeżdżałem podczas gdy niskie osobówki stały. Ale na codzień to faktycznie xD spala +/- 30% więcej , jest wolniejszy, wsadzenie psa na pake jest o wiele cięższe jak w kombiaku , #!$%@? w trasie się nim jeździ. Ale i tak bym go nie
możliwości terenowe takiego samochodu pseudoterenowego (a więc podniesionego troszkę wyżej niż zwykły hatchback i obitego plastikiem przy nadkolach) kończą się na progu zwalniającym albo na szutrowej drodze do podmiejskiego osiedla deweloperskiego i żwirowej drogi


@DerMirker: Tymczasem protoplasta crossoverów cabrio z pełnoprawnym czterobutem i konkretnymi właściwościami terenowymi( ͡° ͜ʖ ͡°)
fajnyprojekt - > możliwości terenowe takiego samochodu pseudoterenowego (a więc podni...

źródło: comment_1668025450YtQ2sgJ68W4sBOlGMeCO5F.jpg

Pobierz
@Lardor: to on napisał pierwszy w pogardliwym tonie o "bananach" itd, widać wyraźnie kogo piecze. Jak chciał skrytykować T-roca, to by skrytykował T-roca, a prysrał się do ludzi, którzy taki samochód kupują. Także przykro mi, ale nie trafiłeś ze swoim argumentem.