Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Mam problem z sąsiadka od kilku miesięcy. Prawdopobnie jest chora na alzheimer/demencję( wnioskuję to po tym, ze nie pamieta co jej mówiłam). Mieszkam na 5 pietrze bez windy, ona piętro wyżej. Każdego #!$%@? dnia wychodzi z mieszkania o różnych porach i wydzwania po dzwonkach przy mieszkaniach. Turę robi do połowy bloku, potem wracając również wydzwania, by ktoś jej otworzył. Z czasem ludzie przestali jej otwierać, bo zaczęło się to robić natarczywe. Również jara kiepy na klatce i wyrzuca śmieci przez okno, gdzie potem ładują przed sama klatka wejściowa budynku. Raz miałam z nią konfrontacje, otwieram drzwi a ta do mnie z dupy tekstem rzuca ze Polska rodzina nie ma gdzie mieszkać, bo Ukraincy tu mieszkają. Odpowiadam jej, ze to nie jest moja sprawa i w dupie to mam. Przy drugiej konfrontacji nie wytrzymałam z lekka nakrzyczała na nią, ze mnie nachodzi i innnych również, wydzwania po kilka razy dziennie o różnych porach. A ta mi odpowiada, ze ona? Jak to? No oczywiście, ze na coś choruje skoro nie pamieta. Poprosilam ja przestała mi tu przylazic i dzwonić, no czlowiek w spokoju posiedziec nie może w domu, bo ta #!$%@? do drzwi, tak mniej więcej co 15 miin, co 30 min co 1h. U niej to chyba zależy od dnia.
Zgłosiłam się o pomoc do właścicielki mieszkania, a ta mi poradziła, żebym babce wcisnęła nr na tel zaufania, bo przecież ja osobiście nie mam na tyle czasu w życiu by zajmować się obca babą. Proszę tylko nie piszcie mi to zmień mieszkanie, bo to wcale nie jest rozwiązanie. Zwłaszcza ze, musiałabym płacić więcej za nowe mieszkanie niż za te co teraz wynajmuje, a po prostu mnie na to nie stać. Czy może macie jakiś pomysł jak to rozwiązać lub gdzie to zgłosić? Czy może spółdzielnia mieszkaniowa by mogła tu pomoc lub kto np? Macie jakakolwiek dobra radę?
P.S. W momencie pisania moich wypocin, właśnie do mnie #!$%@? tym dzwonkiem (6 raz w tym dniu)
Poniżej filmik, który udało mi się jakiś czas temu nagrać przez wizjer jak jej te podróże po mieszkaniach mniej więcej wyglądają. (ʘʘ)

https://streamable.com/iomcs0

#mieszkanie #upierdliwagabka #sasiadka #problemypierwszegoswiata #problem
  • 13
@marta99x: No jak nie znasz to nie wymyślisz... Myślę że to nie powinien być dla nich problem - mogą przecież ruszyć tyłek i zrobić wywiad, np zapytać spółdzielni, a tam po adresie na pewno jej dane mają i rządowej instytucji ich udzielenia nie odmówią.