Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #australia - w przyszłym roku na jesieni będę leciał do Australii, do wyboru mam Sydney, Melbourne i Brisbane. No i tutaj pytanie, gdzie polecacie? Ogólnie same miasta mnie średnio interesują, bardziej wybrzeże, parki narodowe itp. Chciałbym to połączyć z wypadem nad GBR, ale to zależy od cen.
  • 11
@nacnac a na jak długo lecisz? Cala Australia jest super ciekawa, wokoło Sydney masz setki km szlaków po górach Błękitnych. Jeżeli chodzi o wybrzeże, to odradzam Melbourne.

Z Brisbane warto udać się jeszcze dalej na północ i wziąć wycieczkę na snorkeling na rafie koralowej, polecam z Port Douglas Wavelenght reef cruises, warte każdych pieniędzy
@nacnac a jeżeli Melbourne, to ja polecam Grampiany, fajne szlaki,. kempingi, na pewno zobaczysz koale, emu i oczywiście kangury. A i złoty trójkąt jest ciekawy, czyli Ararat, Bendigo, Ballarat. Są fajne kopalnie zlota do zdzwiedzania,.mozesz tez wypożyczyć wykrywacz metalu/kupic, kupic licencję ( 10-12AUD) i samemu poszukac złota na ziemiach korony.
@nacnac aha i odpuść sobie tam Fraser island co w każdym.przewodnikunpolecaja, lepiej obok Noosy wybrać sie na 2-3 dniowa wyprawe kajakami, cisza, spokoj, malo ludzi, sama przyroda i korytarze lasów namorzynowych
@entaroadun: dzięki za długi opis, polecę na pewnie ok 10 dni, najbardziej chciałem do Perth, ale nie mam opcji wyboru biletów tam. Z tego co piszesz, to chyba w moim przypadku najlepiej wybrać Brisbane, najbardziej mi zależy na rafie i wybrzeżu
@nacnac robisz tak:
- Brisbane wiadomo
- Noosa, park narodowy, swietne miasteczko, super plaza, mozesz surfować
- Rainbow Beach, super plaza, kajaki z delfinami i wielorybami, mozesz uczyc sie surfowac, 4x4 po plazy
- Moreton Island, nurkowanie wsrod wraków statkow, rybki itd.
- Glass House Mountains /Australia zoo, ładne gory i zoo śp. Steva
- Montvile i Maleny z mniejszych miasteczek w okolicy. Polecam 100%
- Gold Coast dla szpanu i zdjęcia