Wpis z mikrobloga

Da się na MikroTiku zrobić tak, żeby otworzyć port ale tylko dla zapytań przychodzących z danego adresu poddomeny? Czyli np. jeżeli ktoś chce wbić na serwer Minecraft to po wpisaniu adresu "strona.pl" dostaje błąd połączenia, ale po wpisaniu "mc.strona.pl" już łączy się poprawnie? Sprzęt to hAP ac2 z wpiętym Pi Zero pod USB.

#siecikomputerowe #mikrotik #komputery #informatyka
  • 8
@koob: A jeszcze takie pytanie: czy da się np. zablokować port przy danym adresie domeny po stronie konfiguracji stref DNS? Bo jak nie po stronie routera to może po stronie samej nazwy domeny.
@Marcek123: No SRV to tylko ma za zadanie podanie poprawnego portu, ja tak ustawiłem dla Mumble, i ustawiłem dla poddomeny pod Mumble, i tak łapie poprawny port po samej domenie głównej. A zamysł był taki żeby klient musiał podać poddomenę dla danej usługi. No cóż, trudno. ¯\_(ツ)_/¯
@Marcek123: No i widzisz, mam to ustawione w taki sposób, i jak na kliencie na Androidzie wpiszę poddomenę to nie widzi w ogóle serwera, a jak podam domenę główną to widzi serwer i odpowiedni port. A zarówno poddomena jak i domena główna kierują na ten sam adres IP. I nie wiem co zrobiłem nie tak że po poddomenie nie widzi a po głównej domenie tak. ¯\_(ツ)_/¯

EDIT: aha, według wiki Mumble
supra107 - @Marcek123: No i widzisz, mam to ustawione w taki sposób, i jak na klienci...

źródło: comment_1667999651xszHbhq09ZJ7ElSDLVVEi8.jpg

Pobierz