Wpis z mikrobloga

Pomóżcie,

Jaki powinien być bezpiecznik-rozłącznik DC między akumulatorami (4x lifepo 200ah 2S2P w systemie 24V, jeden aku może oddać 150A a chwilowo 300A) a falownikiem offgrid (Easun 3.5KW 24V) ??? chodzi mi o możliwość wygodnego odłączania źródła - baterii oraz zabezpieczenia falownika od strony akumulatorów. Nie planuję obciążenia więcej niż 3KW. Nie mam pojęcia co kupić.

#offgrid #fotowoltaika
  • 8
@mesjasz22: To chcesz Rozłącznik czy Odłącznik, bo to dwie inne (choć podobne) funkcje?
Pierwszy rożłącza obwód tylko gdy JUŻ jest odłączony, drugi - pozwala na jego odłączenie.

O ile przy domowym AC zwykle (w praktyce) nie ma wielkiego problemu, to przy DC i dużych prądach - już jest, bo łuk ma być zostać zgaszony w każdej sytuacji.

P.S. linku nie mam pod ręką, sam muszę kupić jakiś, ale dobre to rząd
bialy100k - @mesjasz22: To chcesz Rozłącznik czy Odłącznik, bo to dwie inne (choć pod...

źródło: comment_1667997310okMt1KWrRcn0AaTNnoJlDi.jpg

Pobierz
@mesjasz22: Najtaniej wyjdzie bezpiecznik topikowy samochodowy montowany na srube. Budzetowo mozna zastosowac bezpiecznik tylko na dodatnim biegunie. Pamietac nalezy zeby nie laczyc tego pod obciazeniem. Falownik powinien byc odciazony. Rozlaczanie lepiej zaczac od minusowego bieguna. Troche srozej wyniesie rozacznik bezpiecznikowy (RBK) na bezpieczniko nozowe NH lub podstawa bezpiecznikowa na wkladki bezpiecznikowe cylindryczne. Najlepsze rozwiazanie to 2 bezpieczniki topikowe + stycznik do rozlaczania, ale to budzet pewnie 1000 PLN+.
@mesjasz22: O tym myślałem: https://www.se.com/ww/en/product/C404400DS/switch-disconnector-compact-nsx400na-dc-4-poles-fixed-thermal-current-ith-400a/ - ale cena zabija.

Ja mam falownik 24V 3.6kW (Easun XMX-II) - tymczasowo kupiłem tego chińczyka TAIXI którego pokazywałeś (nawet z tej samej aukcji) - oraz drugi "tani bezpiecznik termiczny" - https://www.youtube.com/watch?v=90vZVJWxMW8 (ale żaden z nich nie wydaje mi się tak do końca pewny jak coś się zewrze). Będę wrzucał jakieś filmiki na YT z zakupów, to chociaż inni zobaczą jak coś wygląda faktycznie - przed