Wpis z mikrobloga

Byłem w miniony weekend w Zgorzale pod Warszawą (Piasecznem) i nigdzie dotąd nie widziałem tak intensywnej zabudowy segmentowej jak tam. Działki wykorzystane co do centymetra, a niektóre szeregówki ciągną się po horyzont. Nigdzie żadnej infrastruktury handlowo-usługowej, a działki co do joty wykorzystane na zabudowę mieszkalną. Spójrzcie tylko na ulicę Frezji albo Dzwonków, coś niebywałego. Jest tu ktoś mieszkający w tamtych rejonach? Chętnie poczytałbym wasze odczucia, bo wygląda to na urbanistyczny koszmar.

#nieruchomosci #patodeweloperka #warszawa
n.....u - Byłem w miniony weekend w Zgorzale pod Warszawą (Piasecznem) i nigdzie dotą...

źródło: comment_1667991759lzSb022qicXOY789Ovy3gu.jpg

Pobierz
  • 161
@nie_wyszlo_mi_w_zyciu: Kiedyś były blokowiska, teraz są szeregowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle że z blokowiskami to przynajmniej jest o tyle dobrze że okolica jest cywilizowana i dobrze skomunikowana.
Te szeregowiska to ani to dom, ani #!$%@?. Wszędzie daleko, bez dwóch aut to w ogóle katastrofa logistyczna. Nie wspomnę nawet jeśli 2 - 3 dzieciaków jest. Szofera-konsierża na pełen etat trzeba mieć.
No ale na fejsiku można się
@TestoSynth: Blokowiska miały to do siebie, że z reguły miały zaplecze usługowo-handlowe. Przy osiedlach z wielkiej płyty zawsze były ulokowane jakieś sklepy, biblioteki, poczty itp. Często również szkoły, placówki medyczne i tym podobne. Więc to jest zupełnie inny przypadek. Z drugiej strony to jest po prostu wieś, tyle że gęsto zabudowana. Na wsiach z reguły bywał jeden sklep i tyle.
@saguero: Ja też nie jestem programowym przeciwnikiem segmentów jak wiele osób na wykopie, uważam, że dają dużą przestrzeń mieszkalną za rozsądne pieniądze, ale kluczową kwestią przy tego rodzaju nieruchomościach jest lokalizacja. Segmenty generalnie raczej tak, osiedla łanowe - nie. Tam nawet nie ma gdzie zostawić auta przyjeżdżając do kogoś w odwiedziny, bo sieć drogowa to ślepe uliczki za zamkniętą bramą i całkowity brak miejsc do parkowania.
n.....u - @saguero: Ja też nie jestem programowym przeciwnikiem segmentów jak wiele o...

źródło: comment_1667993448KWMxdcNEiLCpICCH1B6D5o.jpg

Pobierz
@ManTaQue: dumni mieszkańcy Wawra zasyczą słysząc o „Wawrze pod Warszawą” ;) na Wawrze jest trochę bloków i usługi jakieś są, plus jest kolejka do centrum (tzn teoretycznie jest, wszyscy moi znajomi którzy tam mieszkają mówią, że jest kolejka ale nigdy nie widziałam, żeby któryś z nich na spotkanie w centrum albo choćby do pracy tą kolejką przyjechał ;))
@nie_wyszlo_mi_w_zyciu: te segmenty mi się wyświetlały gdy szukałam domu pod miastem (miały
@LGirl: Wiem, to taka trochę beka, bo widzę też regularnie komentarze Grażyn na FB, że "Grochów to nie Praga" ;) a trochę nakierowanie OPa, bo on chyba nie z Warszawy. Niemniej mam ziomka z pracy z Wawra i dojeżdża(ł) on do biura właśnie kolejką, bo w sumie miał dobre połączenie.