Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi oponami zimowymi w Czechach od 1 listopada, obowiązkowo czy tylko jak jest śnieg? W internetach różnie piszą, a planuję tam wpaść w weekend i nie wiem czy zmieniać gumy
#czechy
  • 7
@testuje: wyluzuj trochę,od lat jeżdżę dość często do Czech lub przez Czechy, nigdy nie miałem kontroli policyjnej a mimo wszystko policji widuje się dużo w Czechach przy drogach, albo mają fotoradar albo na "płatnych" odcinkach skanują tablice i sprawdzają winiety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@testuje: są kontrole i dość częste naprzyklad w okolicy Liberca (kierunek południe), a tam są mało pobłażliwi. Já akurat kierowcą nie jestem (z własnego wyboru), ale z tego co wiem w przypadku opadów śniegu musisz mieć założone zimówki. Tak więc data jest orientacyjna, w przypadku, że wcześniej zacznie padać śnieg i trafisz na kontrole tak nie dostaniesz mandatu, ale po niej już tak.

Btw. Kontrole w miastach i na wylotówkach są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@testuje: koleżanka z pracy (czeszka) dostała 100kc za żarówkę (powiedziała, że kupi na najbliższej 'benzínce' i wymieni). W przypadku kontroli, jak masz spaloną i udowodnisz, že ją ( zapasową) masz i nie byłeś świadomy, że się spaliła to obejdzie się bez mandatu. Ogólnie policja przymyka oko na wiele spraw, szczególnie gdy nie pyskujesz i jesteś w stanie potwierdzić, że to nie było specjalnie i świadome.