Wpis z mikrobloga

Największymi przegranymi rosnących cen mieszkań są młodzi ludzie którzy naprawdę będą mieli ciężko z zakupieniem sobie własnego m. Czyli tzw. outlierzy, ludzie odstający od trendu na który nie maja żadnego wpływu.

Przeglądałem sobie stare wykopowe wpisy odnośnie cen mieszkań. Jeszcze niecałe 7 lat temu ceny mieszkań na Woli sięgały 6-7k za metr. Teraz ceny na Woli dochodzą do 15-16k za m, nie mówiąc już o tym ze najpierw trzeba znaleźć cos ciekawego o fajnym metrażu i okolicach a to latwe nie jest.

Dla porównania ja zacząłem swoja karierę zawodowa na poważnie dopiero 7 lat temu gdzie udało się wybłagać te 3k złote za miesiąc. W tamtym okresie w mojej branży miałem wielu znajomych którzy na pozycji seniorskiej zarabiali po 8-10k złota. Po prostu byli dużo starsi ode mnie, mieli wiecej lat doswiadczenia wiec i stac ich bylo na tego typu mieszkania. Gdybym urodzil sie 5 lat wczesniej mialbym wieksza szanse na zakup mieszkania w scislym centrum miasta.

#warszawa #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 6
@eskejper: a gdybyś pracował w latach 1989-1994 to mógłbyś kupować mieszkania i działki za "paczkę fajek". Sam kojarzę jakieś akcje z tamtych czasów gdzie mieszkańcy spółdzielni wykupywali zajmowane mieszkania za kwoty rzędu 25 000 zł. Teraz te same mieszkania latają po 300-600k, zależy od lokalizacji
Trzeba było zbierać na wkład. Ja zacząłem dokładnie jak Ty 7 lat temu i jak zauważyłem jak rosną ceny to 4 lata temu kupiłem za 8k/m za woli za max zdolność. Zaczynałem od 2.3/mies
@eskejper: Kiedyś na Woli nie było metra. Wzrost cen w tej dzielnicy wynika głównie z tego, że zbudowano tam metro + razem z nim centrum biznesowe w okolicy Ronda Daszyńskiego.

Sama dzielnica do mieszkania jest średnio ciekawa, niezbyt ładna, chociaż faktycznie do centrum jest blisko.

W każdym razie nie jest to zbyt reprezentatywny przykład wzrostu cen, bo kiedyś ta dzielnica była omijana przez bogatych ludzi szerokim łukiem (mało tam jest nowych