Wpis z mikrobloga

GISowe mirasy mam taką sprawę.

Będę miał niedługo projekt, w którym grupa ludzi będzie musiała iść w skupieniu nieznanym terenem w lesie po ściśle wyznaczonej trasie i chciałbym im ułatwić sprawę, aby się nie pogubili.

Chciałbym zrobić mapę tak, aby można ją potem odczytać np na telefonie i na bieżąco przeglądać z wyświetlaniem położenia GPS. Zwyczajnie myślałem, żeby dane nałożyć na Open Street Maps i żeby była możliwość wyświetlenia tego na telefonie wraz z aktualnym położeniem użytkownika.

Jakieś wskazówki, tutoriale czy coś? Na studiach nas uczyli tylko jak plansze projektowe robić.

#gis #mapy #pytanie
  • 9
@ruda_stuleja: jeśli to ma być rozwiązanie dla zbioru losowych ludzi, szczególnie "nietechnicznych" i ma to działać na ich smartfonach, to zdecydowanie polecam podejście zaproponowane przez @ondraszek . U mnie w firmie jak trzeba pojechać w teren w jakieś konkretne miejsce, przeważnie kilka punktów na mapie, to najczęściej właśnie eksport do kml i wrzucenie w google maps. Natomiast jeśli ma to być rozwiązanie typowo GISowe, gdzie zależy Ci jeszcze na stylizacji warstw,
@pilot1123: @Sinklinorium: @Panzer_of_the_lake: @ksab: @ondraszek: @jgruszka93:

Nie musi być to koniecznie Gisowe, po prostu znam ten program ze studiów jako narzędzie do takich prac. Same dane zebrane z terenu nie będą potem w gisie użytkowane. Chodzi tylko o mapę.

Ogólnie dokładniej nakreślając zarys sytuacji to będę koordynował badania terenowe. Tras będzie może nawet i ponad 100, zależy jeszcze od ułożenia ich tak aby najlepiej się zorganizować.
linie działowe w lesie


@ruda_stuleja: Ja bym poszedł w Lokusa + ładowanie GPXa jako trasę, tam jest możliwość podpięcia jednej warstwy z WMS jako podkład, a Lasy Państwowe mają wystawiony swój serwis chyba właśnie w WMS.
Wiesz, że LP mają swoją apkę (nie korzystałem, mówię od razu).