Wpis z mikrobloga

To co wstawiłeś wydaję się na jedno szarpnięcie psich zębów.


@mikaliq: to jest bardzo mocne i wytrzymale i pies nie ma jak tego gryźć a jednocześnie nie rani i nie przeszkadza jak plastikowy klosz.
takie kołnierze się stosuje ale czy są lepsze od plastyku?
na wybitnego pacjenta nie ma sposobu - po prostu
trzeba psa pilnować i nie poradzisz
zresztą wiadomo nic nie jest wieczne
liczy się zaś nie przetrwanie kołnierza tylko zabezpieczenie przed wylizywaniem i rozgryzaniem szwów...
a reszta jest milczeniem :-P
@przemek-leniak: psiak ma pomieszczenie w osobnym budynku i z racji tego, że mieszkam z kotami to nie ma możliwości zabrania go do domu i pilnowania. Oczywiście za dnia będę z nim przebywał ile się da, ale w nocy nie ma takiej możliwości. Okazało się, że pies ma zapalenie dróg rodnych i trzeba operować... Został u weta i dzisiaj lub jutro operacja. Listwę mleczną będą operować w styczniu. W niedzielę pies był
@M4rcin: no przy stanach zapalnych tak bywa...
cięższy temat tu widzę
ale ale gdyby ten materiałowy ze wzmocnieniami nie zadziałał za dobrze to faktycznie pomyśl o oponce (deptacz jako wet niegłupio radzi)
niekoniecznie od taczki oczywiście
https://www.keko.pl/pl/products/dmuchany-kolnierz-pooperacyjny-16322.html
poza tym wiesz kołnierz to tylko dodatek w takim przypadku jak opisujesz
nie obędzie się bez kubraka
https://kotbarnaba.pl/fartuszek-ubranko-pooperacyjne-po-sterylizacji-dla-psa-rozmiar-l
oba zabiegi są dość rozległe i warto zadbać by tu się jak najmniej mogło zadziać nieciekawego
@przemek-leniak psiak miał guza 2kg u ciskającego na cewkę dlatego nie sikała. W pęcherzu było 1.5l moczu. Wczoraj odbyła się operacja. Pies już się lepiej czuje, ale nadal nie sika :( prześwietlenie wyszło ok, czeka na wynik ponownego badania krwi. O godz 16 wraca do domu... Dziękuję za porady
@M4rcin: a ten materiałowy nie jest za krótki? Ja kiedys szukałam, to po zmierzeniu okazywało się, że mojemu owczarkowi wystaje z niego nos...
Ostatecznie obiłam plastikowy kołnierz materiałem