Wpis z mikrobloga

Mireczki czy w #nieruchomosci w #warszawa można liczyć na spadek/okazję w 2023? Mowa o mieszkaniu ok. 60 metrów w dzielnicy wewnętrznej, dobrze skomunikowanym ale tez nie w ścisłym centrum(czyli za okrągłą banieczkę obecnie). Czy lepiej wynajmować i czekać na wielki krach w 2024? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kiciochpyta
  • 18
@Homelander:

60 metrów w dzielnicy wewnętrznej


Jesli to 3 pokojowe np na Mokotowie,Ochocie,Woli ergo ~800-900k to widze pole do spadków bo popyt sie zmniejszył ( patrz kazusy ludzi z 30k ktorych ledwo stac na takie ) ale nie wiem czy krach ( np przecena 80% ) ktorego sobie zyczysz nastapi. Spadki imo będą ale rozłozone na lata. Nienniej moja opinia jest tak ze warto sie wstrzymac bo mozliwe ze mamy gorke
@DryfWiatrowZachodnich:

Zreszta, o rozrastajacej sie bance slysze od jakis 10 lat, a peknac nadal nie chce


To tak jakbys mowi w lutym 2022 l ze nie było pełnoskalowej wojny w Europie przez ostatnie 70 lat to teraz tez nie moze byc. Były darmowe kredyty to ludzie brali, teraz kredytowy festyn sie skonczył i moze miec ( nie musi ) przelozenie na ceny mieszkan

Jak rynek sie zawali to w malych i
Straciłeś prace w Radomiu/u Ciebie na wiosce sie nie powodzi? To jedz do Warszawy gdzie za mniej niz 5k ciezka przezyc i jeszcze kup mieszkanie tak?


@Sibu: nie do konca tak, po prostu Polska ma typowa bolaczke kraju gdzie wiekszy biznes jest skupiony w doslownie kilku punktach. Ludzie tam ciagna, przedmiescia pustoszeja.
@DryfWiatrowZachodnich:

Ale PL to caly czas nie USA. U nas nie ma tradycji migrowania za praca. Ja bym sie nie obawial ze na Mokotowie ceny mieszkan juz teraz tak drogich ze stac na nie margines spoleczenstwa nagle skocza bo ludzie z okolicy sie zjada je wykupowac ale to tylko moje zdanie .Imo j/w - stagnacja cen ( jak patrze po wykresach to od marca/kwietnia ceny stoja ) albo korekta na przestrzeniu