Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś dowody że możliwe jest wejście techniką WILD do fazy NREM? Niektórzy piszą że zdrowy mózg na to nie pozwoli i wszędzie mówi się żeby robić WBTB i o fazie REM a mnie ciekawi faza NREM4, nie znalazłem nigdzie informacji z pierwszej ręki jak wygląda sen głęboki od środka jeśli da się tam wejść świadomie i jak rozpoznać ten stan skoro nie mamy tam snów
#swiadomysen #oobe #sny #luciddream #swiadomesnienie #oobe
  • 14
Czy są jakieś dowody


@bloody560: Było jedno małe pilotażowe badanie:

https://link.springer.com/article/10.1007/s11097-021-09743-0

nie znalazłem nigdzie informacji z pierwszej ręki jak wygląda sen głęboki od środka jeśli da się tam wejść świadomie i jak rozpoznać ten stan skoro nie mamy tam snów


@bloody560: Tu masz na sreenach 1 i 2 opisy ze źródeł tybetańskich. Usuń otoczkę religijną i będziesz mieć opis. Źródło: rozdział "Lucid Dreams in Tibetan Buddhism" w pracy zbiorowej "Conscious
Dreampilot - > Czy są jakieś dowody

@bloody560: Było jedno małe pilotażowe badanie...

źródło: comment_1667857769SGjyn9hnjL4jCf0BAQ3k9O.jpg

Pobierz
@bloody560: jest to możliwe, parę razy tak miałem, ale nie stosowałem do tego żadnych konkretnych technik. Jedyne co tam jest to pustka i gdy o czymś myślisz to zaczyna pojawiać się przed Tobą obraz tego o czym myślisz, tak jak na ekranie, a następnie "wskakujesz" w ten obraz i śnisz już normalnie


@Painless: to są omamy przed/po senne łacińska nazwa na samo h, nie pamiętam. W każdym razie żadna to
@topikPajak: sęk w tym, że ja nie widziałem nic, nie słyszałem nic, zupełnie nic tam nie było, wiec jak można tu mówić o hipnagogach, które są omamami? Normalne sny pojawiły się dopiero po chwili, ale przed tym była po prostu pustka i nic więcej. Doświadczałem hipnagogów wielokrotnie używając metody WILD, ale to było zupełnie coś innego. Te wejście w normalny sen można nazwać hipnagogami, ale mi chodzi o to co było
@topikPajak: Faza NREM trwa 90minut albo i więcej więc musiałby długo tkwić w tym stanie, a Painless twierdzi że po chwili już wchodził w sen, nie pasuje to do snu głębokiego chyba że występuje tam jakieś zakrzywienie czasu i to zlatuje jak 2minuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Painless: Jak to możliwe że sny pojawiały się u ciebie chwilę rozpoczęciu fazy NREM skoro to jest najdłuższa faza snu, sen głęboki trwa jakieś 90minut i więcej i trzeba chyba to przeleżeć i dopiero są sny, chyba że twierdzisz że występuje wtedy zakrzywienie czasu i bardzo szybko to zlatuje przez zanikanie świadomości i nagle masz sen?