Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam

Pisze anonimowo bo jakaś ostatnio jazda jest na osoby z kredytem a że się udzielam na wykopie to nie chce mi się użerać z niektórymi. Chciałem się dopytać odnośnie nadpłaty kredytu bo dostałem takiego e-maila od banku jak sie pytałem o możliwość wpłaty większej kwoty:

"Możecie Państwo nadpłacić kredyt większą kwotą. Jeśli chcecie zgłosić nadpłatę dyspozycją to musimy przeliczyć harmonogram spłat i sporządzić Aneks do Umowy (płatne) - zgodnie z zapisami Umowy nadpłata może skrócić okres kredytowania lub zmniejszyć wysokość rat.
Możecie Państwo również normalnie zrobić przelew i nic nie robić dalej - przelana kwota zostanie wpłacona na kapitał + odsetki za tyle dni ile nie obwiązują wakacje kredytowe."

Czyli jak mam to rozumieć że tak czy siak to co wpłacę to cześć pójdzie na odsetki, ? Czy czekać na grudzień bo wtedy mam wplacić normalnie rate i tu może wpłacić większą kwote do tej raty ? Kapitał mam nadpłacony 4 lata do przodu i póki co teraz odsetki place.

#kredythipoteczny #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636924ceb078a9f02301ec51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Odsetki są naliczane dziennie, więc jak masz np. 1k kapitału i 1k odsetek miesięcznie w racie, a nadpłacisz 20k w środku miesiąca rozliczeniowego to Twoje 20k zostanie rozdzielone na 19,5k kapitału i 500zł odsetki.

"Kapitał mam nadpłacony 4 lata do przodu i póki co teraz odsetki place."
Co?!

Upraszczając. Jak masz 200k kapitału, to masz 200000/12*0,08= ~1333zł części odsetkowej, reszta to rata kapitałowa.
Raty, które zawierają tylko odsetki płaci się
Co?!


@qmork: Spotkałem się z takim dziwnym przeliczaniem harmonogramu w bankach spółdzielczych, to jest niepojęte ale tak robią, po nadpłacie przez jakiś czas płacisz same odsetki, jest to oczywiście bardzo niekorzystne i świadomy kredytobiorca powinien zamiast jak debil płacić same te odsetki, nadpłacać raz w miesiącu kapitał i to co ciekawe już pewnie do samego końca spłaty tego kredytu. No chyba że OP coś pomylił.

Czyli jak mam to rozumieć że