Wpis z mikrobloga

Opinie na temat $AMZN? Szorują po minimach przez słabe ostatnie wyniki ale wydaje się że to solidna firma z dobrymi perspektywami - dominują światowy handel online, cloud i wypuszczają sporo dość dobrych produktów. Dodatkowo dość ostra polityka firmy pod względem optymalizacji kosztów oraz automatyzacji.

IMO wygląda sporo ciekawiej niż Meta gdzie nie ma żadnej sensownej długofalowej strategii a cały biznes opiera się na tym co aktualnie jest "na topie" pod względem social media a z historii wiemy że to pstry koń.

#gielda #inwestycje
  • 8
@Parmenides69: cała nadzieja w tym, że te ich pesymistyczne wyniki będa jednak przebite mimo, że ogolnie beda gorsze od ostatnich co moze sprawic, ze rynek uwierzy, ze kolejny okres bedzie lepszy niż... miałby byc
Ja troszkę za dużo jak na moją strefę komfortu bo wolę jak większość portfela to ETFy a na X spółeczek to maks 20-30% longterm. Nie mam nerwów do dużego volatility ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z pozytywnych sygnałów ostatnich jest cięcie wydatków w postaci zwolnień, niestety nadal kupując ten papier jesteś zakładnikiem Zuckerberga i jego "wizji". Chociaż on też bardzo po dupie dostaje bo większość jego majątku to jednak Meta.
Gdyby poszedł sygnał że nie tyle porzucają co sprowadzają "Metaverse" na drugi plan i znacznie ograniczają wydatki na ten cel oraz skupiają się na core business +