Wpis z mikrobloga

Ja tu się spodziewam 2 spadków, jak dla mnie rynek już wie o tym że republikanie wygrają i po wynikach zaczna spuszczać wszystko i dolar strong again


@zjadaczszyszek3000: ja bym tu dodał, że akurat Republikanie beda raczej zwolennikami bardziej oszczędnej polityki (mniej transaferów, dodatków i rozpasania fiskalnego) + ciekawe jak sie beda zapatrywac na dalsze drenowanie SPR ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna rzecz, ze argument o sezonowsci
@Sabarolus
Oczywiście że tak, kontrargumentem republikanow jest silny pieniadz i walka z tym bałaganem który ,,narobili demokraci"

Rajdu sie spodziewam ale po 23, czyli po wynikach PMI, pod mikołajki i podwyżke stóp. Mikołajkowy rajd się spełni z myślą przewodnią że dołki za nami, a jak Powell zwiększy podwyżke to lawinowo się zacznie wszystko sypać w strachu o utracie środków bo na gwiazdke musi być piniądz ( ͡° ͜ʖ ͡°
@zjadaczszyszek3000: Czyli wg Ciebie początek grudnia lokalny dump i bottom, potem krótki rajd i nowy rok pod znakiem minimów przynajmniej Q1? Pytanie jak bardzo wkalkulowana jest bardzo możliwa recesja 2023 bo wyniki większości firm pewnie polecą dość mocno.
No i czarne łabędzie pokroju koniec wojny na Ukrainie, koniec Covid szaleństwa w Chinach mogą sporo namieszać na wzrosty
9 RPP to co glapcio zrobi zatrzęsie światem.


@wuwuzela1: jaszczomb może tak spieprzyć kurs waluty że nawet będąc na giełdzie na minus wyjdzie więcej PLN niż włożyłeś ( )
@Parmenides69
Początek grudnia to być może już bedziemy lecieć do góry i wszystko będzie skupowane mocno - rajd mikołaja, czy pod koniec listopada czy na koniec grudnia bedziemy rosnąć tego nikt nie wiem bo nie mam kryształowej kuli, obstawiam po PMI(skupowanie dołków, rajd i nadzieja pod brak wiekszej interwencji Fedu)

Ważną rzecza jest to że ludzie przed swietami realizuja zyski stąd uważam że tradycji stanie sie za dość i ten rajd sie
@zjadaczszyszek3000: Z tego co widzę np. tutaj https://tradingeconomics.com/united-states/inflation-cpi jest raczej tendencja spadkowa więc chyba jest szansa na wyhamowanie podwyżek albo chociażby zmianę tonu.
Miałbym obstawiać to końcówka 2022 i początek 2023 to będą okolice dołka ale jak mówię, to nie uwzględnia jakichś czarnych łabędzi. Tu dość dużą niewiadomą są Chiny - Covid, rynek mieszkaniowy, itp. a teraz gdzieś widziałem info że sztucznie rząd zatrzymuje spadki na giełdzie.