Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, ostatnio, że bardzo dużo ludzi pisze o próbie WILD, jest to moim zdaniem (chociaż powiem tylko raz mi się udało tak w pełni wejść i to przypadkiem) jedna z lepszych technik bo od razu wchodzisz świadomy do snu. Jak walnąłem babola jak zwykle prosze o poprawienie, robię to wszystko w dobrej wierze.

Kilka takich uwag
0. W moim wpisie ostatnio zaznaczyłem, że LaBerge w swojej książce Exploring the World of Lucid Dreaming (Rozdział 2 podrozdział The sleeper's night journey) oraz w artykule Przytomność wywołuje świadome sny [taki tytuł nadał tłumacz, tu oryginał].
Może lepiej celować właśnie w okres nad ranem gdzie intensywność i liczba przerw między fazami REM jest najmniejsza (według LaBerga)
1. Ćwicz koncentrację, załączam w poście ćwiczenie z książki S. LaBerge Exploring the World of Lucid Dreaming ćwiczenie koncentracji + wizualizacji (też się przydaje)
2. Medytuj, polecam aplikację Insight Timer
3. Stworzyliśmy kotwicę dźwiękową na zasadzie koncentracja - przyśnięcie używanej m.in w technice 4+1; link tutaj
4. Można również wykorzystać paraliż senny też jak się leży na plecach można go podobno wywołać
5. Też mówi się o technice upuszczania przedmiotów z tej techniki korzystali Dali i Edison, wrzucałem też link do urządzenia które działa na podobnej zasadzie ale monitoruje napięcie mięśni, nazywa się Dormio i zostało stworzone na MIT, to projekt OpenSource więc jak ktoś chce może zbudować.
6. Też ostatnio wklejałem opis techniki HIT z książki LaBerga opisujący wykorzystanie hipnagogów
7. Z innych technik fajne zdają się CANWILD czyli taka technika bez potrzeby całkowitego budzenia się i zaburzania rytmu snu oraz Dream Chaining zwany też jako DEILD


#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny #psychologia #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #medytacja
billuscher - Zauważyłem, ostatnio, że bardzo dużo ludzi pisze o próbie WILD, jest to ...

źródło: comment_16678285247Ov0nlcPSlfLAtE2NagrFc.jpg

Pobierz
  • 7
@billuscher: mi to najlepiej wychodzi gdy ciało chce spać. Wtedy koniecznie jak największa ciemność w pokoju i raczej pozycja w pół siedząca na łóżku niż leżąc. Patrze wtedy gdzieś daleko za powieki na wysokości czoła i staram się wizualizować jakieś miejsce (najlepiej mi wychodzą ulice). Po jakimś czasie pojawia się w końcu obraz 3D w full rozdzielczości. Wtedy wystarczy tylko pozwolić by obraz nas pochłonął. Jeśli cały czas zachowamy świadomości to
WBTB


@billuscher: Nie, akurat WBTB to odruchowo już po przebudzeniu bo zazwyczaj się budzę ze dwa razy w nocy od lat więc często jak jest jakaś 2-3cia w nocy i mam pobudkę do pracy o 7:00 to tak te pól godziny przeglądam net coś w książkę zajrzę coś pooglądam moment filmu lub chwilę się relaksuję po czym idę spać czyli takie 4+1
@#!$%@?: Pytałem bo na forum ld4all znalazłem taką notkę

When do you do WILD then?! Right away when you going to sleep?! If you can’t do it without WBTB it means that you are doing it in wrong time, as you already mention REM you should know that because for first REM period takes around 90 - 130 minutes… So there is really no much point in doing WILD without getting some
@billuscher: @Dreampilot: Są tam ze stronę wcześniej jakieś instrukcje BHP w przypadku wpatrywania się w płomień przez dłuższy czas jak to działa na wzrok? Wiadomo coś, czy to świece tybetańskie/"wschodnie" różnią się od tych współczesnych czy to płomień np. na oleju, a nie wosku i np. ma inną intensywność? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak to jest jak dany temat w zasadzie nie istnieje jak "how to"
Trewor - @billuscher: @Dreampilot: Są tam ze stronę wcześniej jakieś instrukcje BHP w...

źródło: comment_1668014900vceeOk7HS9X1kE7gQg5D8M.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trewor: Zgadza się, patrzenie się bezpośrednio na jaskrawe źródło świata jest kontrowersyjne. Dr. Huberman, który jest opto-neurologiem, mówił w którymś podcaście, że nie powinno się patrzeć bezpośrednio na źródło świata, a przy koncentracji na jakimś obiekcie zewnętrznym trzeba naturalnie pozwalać oczom mrugać.
Co ciekawe LaBerge powołuje się na "Fundamentals of Yoga" Mishry a tam nie ma mowy o tratace na płomień świecy tylko najjaśniejszy obiekt wymieniany do koncentracji to księżyc. Ale