Wpis z mikrobloga

Dzięki @mlesz

@siteeng: Nigdy tego nie robiłem więc działam trochę na ślepo.
Wywiercam otwór, oczyszczam z syfu w środku, walę chemię a później pręty czy coś pominąłem ?
@n0xx: Tak wiercisz czyścisz otwór najlepiej taka specjalna szczotka, możesz odkurzyć w środku odkurzaczem dodatkowo potem wpuszczasz chemię szpilka do środka i czekasz aż zwiąże
@n0xx: Wrzuć tubę do lodówki ze 2 godziny przed klejeniem. Będziesz miał te 3 minuty zanim zacznie wiązać. Na ciepło jest znacznie szybciej a tak będziesz mógł jeszcze w razie czego coś poprawić.
@n0xx: to jeszcze
1. Jak będziesz to wklejał to od razu załóż nakrętkę i klej tak jak byś montował balustradę czyli razem z tym elementem słupka, wtedy masz pewność że będzie wystawał idealnie tyle ile trzeba i otwory będą pasować, potem sobie odkręcisz to wszystko jak zaschnie.
2. Jeżeli będziesz kleił pociętego pręta zamiast tych gotowców (dużo taniej) to po pocięciu upewnij się że końcówka jest ładnie wyszlifowana i sprawdź czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@n0xx: ja zawsze wstawiam jak najdluzszy pręt nierdzewny, aby móc go ustawić do pionu/poziomu od razu po włożeniu, a później gdy już mocno zwiąże to docinam

Pamiętaj żeby sobie zmierzy głębokośc otworu i zaznaczyć flamastrem na precie, ile ma wejść.

Otwór najlepiej wydmuchać wężykiem.