Wpis z mikrobloga

Pytanko mam. Wiadomo, że generalnie jest różnie, ale chciałbym uogólnić. Więc jestem ciekaw jakie są wasze spostrzeżenia częściej

Czy osoba, która przez swoich rodziców była zupełnie nie zrozumiana, nie wspierana, z większością rzeczy i problemów mentalnych itd, musiała radzić sobie sama, tyle tylko, że były jej zapewniane kwestie materialne, a przyszłości raczej będzie dobrym rodzicem, lepszym, bardziej rozumiejącym problemy swojego dziecka?
#pytanie #ankieta #rodzina #rodzice #rozkminy #zycie #samotnosc #dzieci #patologia

Jak jest według was częściej?

  • Tak takie dzieci później są dobrymi rodzicami 30.0% (12)
  • Nie, zwykle są podobni do swoich rodziców 70.0% (28)

Oddanych głosów: 40

  • 5
@viciu03 jeśli nie jest świadoma problemów i błędów które popełnili jej/jego rodzice to jest wielce prawdopodobne że będzie te błędy powielać. Generalnie w ludziach dzisiaj powoli rośnie świadomość, uczymy się co zrobić z tym z czym nas zostawili rodzice, ale jeszcze bardzo długa droga do względej normalności.
@viciu03: Chyba sam o sobie wiesz czy chcesz być dobry dla swoich dzieci czy nie. A jeśli już się pytasz to znaczy ze ci zależy. Niektórzy rodzice zwyczajnie nie chcą mieć dzieci, nie lubią ich, są zazdrości i zawistni o dzieci, dzieci im przeszkadzają bo to obowiązki. Niektórzy rodzice to egoiści a co najgorsze i sadyści.
@viciu03 chyba mogę się za taką osobę uważać, więc powiem ci, że to zależy od świadomości danej osoby o błędach popełnianych przez jej rodziców, ale mimo nawet posiadanie takiej świadomości to zależy, czy taka osoba zamierza popracować nad sobą. Osobiście wiem, że nie dawał bym swoim dzieciom takich wymagań życiowych (być najlepszym we wszystkim itp.) jak moja mama, ale np. ciężko mi jest przełamać problem z okazywaniem emocji, bo rodzice zawsze mnie