Wpis z mikrobloga

@Vampurr: robisz mniejsze stężenie wywoływacza, nie trzepiesz koreksem, zostawiasz film do wywoływania na całą noc.

Ziarno powinno byc mniejsze, kontrasty większe.

Tylko sam nie robiłem tego od dobrych 10 lat więc dokładnych proporcji ci nie podam.

Wywoływanie akutacyjne to sie nazywa i potrafi zdziałać cuda.
@Vampurr: chcesz to sprobuj, rodinal 1+100 tylko pamiętaj zeby przynajmniej pol litra zrobic czyli 5ml nawet na 500ml nawet na maly film jeden bo chemia opada. Moczysz film w wodzie najpierw 5 minut, wylewasz, wlewasz wywolywacz obracasz 5 razy i zostawiasz. I teraz masz dwie opcje, wolasz np. godzine i po pol h obracasz dwa razy. Albo obracasz co kazde 15 min dwa razy i po godzinie standard czyli kapiel i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dqdq1: @adam-photolive
teraz wolałem w semi standzie 1:100 18 minut. Ziarno akceptowalne. Ale foma200 to najsłabszy film od fomy moim zdaniem.
Nie szkalujcie fomy panowie, moim zdaniem to jeden z lepszych filmów, niezmieniona formuła emulsji daje powtarzalne efekty. Kultowe filmy moim zdaniem zmieniają formuły i nie są tymi samymi filmami co x lat temu.

Co do fomy to dobrze pracowało mi się z uniwersalnym wywoływaczem od fomy. ( ͡º ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam-photolive: kurde nie wiem, używam trybu A w aparacie. Parametry czasu i przysłony wydają mi się odpowiednie. Nie używam klasycznego rodinala tylko rodinala od tetenal "paranol s" i jak widzisz w rozcieńczeniu 1:100 poszło nieźle.