Wpis z mikrobloga

To czego nie lubię w dzisiejszych czasach to wmawianie i wciskanie przez wielkie korporacje rzeczy i haseł cynicznych, kłamliwych, nieprawdziwych ludziom, którym coraz bardziej mąci się w głowie.

Przedstawianie rzeczy niefajnych jako fajne. I wbijanie tego fałszu łopatą bez okazywania żadnego zażenowania.

Weźmy np. reklamę #lidl pt. ,,Damian i Mateusz - pracownicy magazynu" Otóż co ta reklama przedstawia? Przedstawia w głównej mierze obłudę. Pracownik mówi, że po przyjęciu go na magazyn otrzymuje DOBRE zarobki. Słowo dobre jest pojęciem subiektywnym, jednak na stronie lidla znaleźć można informacje, że zarobki na start wynoszą 4350-4750 zł. Ile to jest netto na UoP?

Netto jest to 3 141.77 zł- 3 567.88 zł netto. Za ciężką, niewdzięczną i niszczącą zdrowie pracę, niezależnie od zamieszkania Lidl płaci znacząco poniżej średniej krajowej. Jednak market ten wybrał/kazał znaleźć takich pracowników, którzy twierdzą, że są to zarobki DOBRE.

Dla mnie fałsz.

Później chwali, że DOSTALI oni CZAS i MOŻLIWOŚĆ wyjścia na siłownie po pracy. Lidl chce wmówić, że po 8-12 godzinach pracy na magazynie ludzie z chęcią pójdą ćwiczyć na siłowni korzystając z multifitnesa. Trzymajta mnie...

Ostatnie sekundy klipu wskazują, że każdy znajdzie coś, by mieć więcej na radość życia. Coś- czyli co?
Nadszarpnięte zdrowie? Zmęczenie monotonią? Sprawienie, że coroczne sprawozdanie finansowe będzie ciut lepsze dla marketu niemieckiego?

klip

Tego ogólnie jest więcej. Wmawianie każdemu klientowi, że jest wyjątkowy, że ma prawo do luksusu (łyka kawy rozpuszczalnej na przykład), przedstawianie nudnych prac bez perspektyw jako ciekawą karierę, przedstawianie chorych ludzi na grypę, którzy kilka dni później jeżdżą na nartach, bo napili się gripexa czy innego świństwa. Wmawianie, że 36 metrowa kawalerka wykonana z tanich materiałów jest jakimś ,,apartamentem"

No i chyba najlepsze- dziadek bierze pożyczkę-chwilówkę u bociana żeby kupić dziecku zabawkę na urodziny, a później pokazywanie ich szczęśliwych w trakcie zabawy. Takie niemoralne granie na emocjach...

#bekazpodludzi #korposwiat #przegryw #przemyslenia #gownowpis #heheszki #pracbaza
Glimpse0fTheFuture - To czego nie lubię w dzisiejszych czasach to wmawianie i wciskan...

źródło: comment_1667680822G4LlUd1SBmmT9of4SgqQD3.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wazdusciel: Do każdej uczciwie wykonywanej pracy trzeba mieć dużo szacunku. Sam nie oceniam ludzi po pracy zresztą. Ale jestem może przewrażliwiony na górnolotne określenia. Ogólnie życzę każdemu człowiekowi takiej pracy z której byłby zadowolony.
  • Odpowiedz
Lidl płaci znacząco poniżej średniej krajowej.


@Glimpse0fTheFuture: Większość Polaków zarabia poniżej średniej krajowej. Zapomniałem, że według wykopu wystarczy znajomość Excela i angielskiego i korporacje w Warszawce czekają z wypłatą 10k brutto na start( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PapaSar: wiem, że taka jest rzeczywistość - większość Polaków nie żyje w bańce w dobrze rozwiniętych miastach wojewódzkich. Miałem na myśli to, że taka pensja wystarczy jedynie na wegetację, a durnowate firmy dorabiają do tego ideologię, którą ma zrozumieć prosty chłop. Taki człowiek będzie wykonywał stosunkowo prostą i ciężką pracę. Takie pranie łepetyny jest daremne i tylko się ośmieszają - to samo tyczy się stanowisk biurowych, gdzie pracuje się intelektualnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kimunyest95:
Myslisz,ze to sie robi zeby robic?
To sa skuteczne metody,dlatego sa stosowane przez rozne korporacje,niezaleznie czy produkuja gwozdzie czy zajmuja sie finansami.
Schemat jest ten sam.
Pranie mozgu dziala- wystarczy,ze 1 na 10 lyknie taka bajeczke i juz mozesz dociskac srube reszcie.
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Bo akurat lidl dla kogos kto nic nie potrafi/studiuje, to dobra opcja.
Nie kazdy moze byc specem/fachowcem/dyrektorem itp.
A tak to niezla(jak na male miesciny/januszexy) pensja, normalna umowa, stala pensja, a sama w sobie prace nie wydaje sie najgorsza.
Do tego w zime cieplo, latem klima. Gdybym nie potrafil nic, to taki lidl bylby ze dwie klasy wyzej niz cos innego.
  • Odpowiedz